Futsal: pazarul üzemelt a Dunaferr-henger!

Öcaline • 2017. április 24. 21:08 • Sport 0 6

Kemény rangadó végén sima siker: 9-4 arányú diadallal folytatta a futsal bajnokság rájátszásának sorozatát a Dunaferr DUE Renalpin együttese a Veszprém vendégeként ma este. Fehér Zsolt gárdájából Fekete Róbert négy góllal vette ki részét a győzelemből – szép volt, fiúk, csak így tovább a folytatásban is!

A válogatott kihívások miatti pauzát komoly kihívás követte a rájátszás küzdelmei során – a Dunaújváros gárdája Veszprémben igyekezett kicsikarni a győzelmet, mégpedig egy "hatpontos" meccsen! A tétnek megfelelő elánnal álltak az összecsapásba az együttesek, de a kezdés egyértelműen a mieinknek sikerült jobban, két nagy ziccer után Fekete felavatta a veszprémi kapust, és a 4. percben vezetéshez juttatta a Dunaferrt (0-1). A folytatásban is remekül zárt a mieink védelme, míg a támadásszervezés terén is nagyot alkotott a Fehér-legénység – Józsa és Horváth is betalált, így alig túl a félidő derekán már jelentős előnyt könyvelhettünk el (0-3).
Ebből a mélyütésből még fölállt a Veszprém, de a következő sorozat után végleg megrogyott: Fekete egy perc alatt háromszor (!!!) vette be a hazai kaput, így a játékrész hajrájára fordulva lényegében el is dőltek a nagy kérdések (1-6). A szünetet jelző sípszóig Horváth is duplázott, és bár még kozmetikázott az álláson a hazai egylet, magabiztos Dunaferr-előnnyel készülhettek a folytatásra a csapatok (3-7).
A második félidő túl nagy izgalmakat nem hozott, az első gólt ugyan a Veszprém szerezte, de Németh szép emelése után végképp megtört a hazai lendület – visszaállt a négygólos különbség, és ebből már nem tudott feltápászkodni a vendéglátó (4-8). A véghajrában még Varga is betalált, így végül sima, 9-4 arányú diadalnak örülhetett a Dunaferr. Fekete négy találattal vette ki részét a sikerből – amely révén a Dunaferr együttese visszakapaszkodott a tabella harmadik fokára!

Szép volt, fiúk – csak így tovább, Dunaferr!

FC Veszprém – Dunaferr DUE Renalpin FC
4-9
(3-7)
A Dunaferr gólszerzői: Fekete 4, Horváth 2, Józsa, Németh, Varga.

(Forrás és fotó: Dunaújvárosi Futsal - facebook)

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!