Kézilabda: egy biztató és egy bosszantó vereség – végül negyedik hely a kupában

Öcaline • 2017. április 2. 18:42 • Sport 0 5

Nem sikerült a bravúr a Fradi ellen szombaton, ma pedig mélyen tudása alatt teljesítve a házigazda Debrecen gárdájától is vereséget szenvedett a DKKA együttese a női kézilabdázók Magyar Kupájának négyes döntőjében. A második vereség azért is nagyon fájó, mert ezzel távol került a nemzetközi porondtól a Kohász alakulata.

A szezon egyik legkomolyabb kihívása várt a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttesére a hét végén: György László alakulata Debrecenbe utazott, méghozzá azzal az elhatározott céllal, hogy a lehető legelőrébb végezzen a Magyar Kupában.

Nagy csata a Ferencváros ellen

A négyes torna elődöntőjében a magyar mezőny egyik élcsapata, a Ferencváros gárdája várt a kohászlányokra, és bár egyértelműen a fővárosi alakulat volt a meccs favoritja, a mieink nagyon fogadkoztak, hogy bravúrt érnek el a szombati találkozón. (A másik ágon a Győr valósággal átgázolt a vendéglátó Debrecen alakulatán – a 34-14 arányú siker mindent elmond a meccsről.)
Küzdelmes és hullámzó játék jellemezte az első félidőt, a Fradi összeszedettebben, pontosabban kézilabdázott, és bár a játékrész derekán még csak sovány előnyt mutaatott az eredményjelző (7-5), a hajrához közeledve egyre nőtt a két csapat közötti különbség (14-9). Szerencsére az utolsó perceket a mieink oldották meg jobban, és bár befogni nem sikerült a fővárosi gárdát, a szünetre jóval közelebb zárkózott a Kohász (18-15).
A második játékrész kapkodó, sok hibával tarkított mutatványt hozott – és bár nem jutott közelebb ellenfeléhez a Kohász, ezúttal a Fradi sem tudott megúszni együttesünktől. A félidő derekához érve is maradt a három-négy gól a két gárda között, és még arra is mutatkozott némi esély, hogy a véghajrában elcsípi a favoritot a Kohász (22-18). Ekkor sajnos kisebb hullámvölgy következett, és bár az utolsó percekben is nagyon  kapaszkodott, dicséretesen küzdött a csapat, végül 33-29 arányban a fővárosi együttes győzött –míg a mieink a Debrecen elleni bronzcsatát várva igyekezhettek kivívni a nemzetközi kupaszereplésre jogosító pozíciót.

FTC – Dunaújvárosi Kohász KA
33-29
(18-15)
A Kohász gólszerzői: Kovács 10, Szalai 4, Rácz-Vincze 3, Klujber 2, Kudor 2, Grosch 2, Kemény 2, Micijevic, Cifra, Takács D., Nick.

Sajnos a Debrecen ellen sem ment

Az elsődöntős vereség után komoly téttel csapott össze a Debrecen gárdájával a Kohász – a győztes ugyanis biztos kupaszereplőként várhatta volna a nemzetközi szereplést a következő szezonban.  A tétnek megfelelő keménységgel álltak a meccsbe a lányok, de sajnos nem sokáig tartott a lendület – 0-2 után gyorsan egyenlített az ellenfél, ráadásul a félidő feléhez közeledve a vezetést is átvette a hazai gárda (9-8). Sajnos mind támadásban, mind a védőmunka terén tudása alatt teljesített a Dunaújváros, és bár 11-11-nél még volt esély arra, hogy a sok-sok hiba ellenére föláll a csapat, de Micijevic kényszerű kiválása érezhetően megfogta együttesünket – a félidő végéig csak a vendéglátók dobtak gólt, el is húztak hárokm fával (14-11).
A második felvonást szintén pocsékul kezdte együttesünk, hat góllal is meglépett a Debrecen, és ugyan innen egyszer még fölállt a György-csapat, egy újabb hullámvölgy végképp megpecsételte a mieink sorsát (21-16). Az ellenfél taktikusan őrizte, sőt, a véghajrában növelte is előnyét a hitehagyott dunaújvárosi gárdával szemben, így a végén megérdemelten aratott 30-24 arányú diadalt, ezzel egyúttal kivívta a nemzetközi kupaszereplés jogát is.

A mieink ugyanezt a bajnokságban tehetik meg – sokkal, de sokkal jobb játékkal!

DVSC-TVP – Dunaújváros Kohász KA
30-24
(14-11)
A Kohász gólszerzői: Kovács A. 8, Micijevic 4, Kudor 4, Szalai 2, Klujber 2, Takács D. 2, Rácz-Vincze 1, Grosch 1.

(Forrás és fotó: kohaszkezi.hu – a fényképeket Turcsán Fruzsi készítette)

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!