Vízilabda: ha sovány is, de siker a sorozatnyitón

Öcaline • 2017. március 22. 20:48 • Sport 0 0

Kegyetlen meccset játszott, végül mindössze egyetlen gólocskával, 10-9 arányban nyerte a BVSC elleni elődöntő sorozatának első meccsét a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata a Fabó Éva Sportuszodában ma este. Kiélezett csata végén fontos diadal – részletek a hajtás után!

Egy picit talán a nemzetközi kupaszereplés "árnyékában", de nem kevés izgalmat ígérve kezdődött meg a bajnoki elődöntőt a DUE Maarsk Graphics női vízilabda alakulata számára: együttesünkre a régi mumus BVSC-Zugló Diapolo gárdája várt a két győzelemig tartó sorozatban – és az első meccsen a Mihók-csapat játszhatott hazai pályán.
A tétnek megfelelő elánnal vágtak a csatának az alakulatok, az első percekben fölénybe került a Dunaújváros, Szilági és Vályi Vanda is szép góllal adott alaphangot a meccsnek (2-0). Erre volt válasza a vasutasoknak, ki is egyenlített a BVSC, de Vályi újabb találata  nyomán a mieink készülhettek a folytatásra minimális előny birtokában (3-2).
Amilyen szépen kezdődött az első negyed, olyan pocsékul a második felvonás: a fővárosiak szempontjából rettentően szerencsés megpattanóval egalizált az ellenfél (3-3). Szerencsére az újabb egyenlítés után ismét nagyot villant Szilágyi, újra a mieinknél volt az előny (4-3). A BVSC azonban foggal-körömmel harcolt, újra egyenlíteni tudott, sőt a mezőnyben picit fölénybe is került – de szerencsére az ellenállhatatlan Szilágyi ismét remek találattal igazolta klasszisát – a nagyszünetre is maradt a sovány hazai vezetés (5-4).
A harmadik felvonás a mieink fölényéről szólt, Vályi Fanni szépségdíjas centerezésével a meccs során először vezetett két góllal a Mihók-csapat, és bár újra közelebb zárkózott az ellenfél, Menczinger, majd Vályi Vanda góljaival végre megnyugtató távolságra került az ellenfél (8-5). Sajnos a játékrész hajrájában úja a BVSC lőtt gólt – egyáltalán nem nyugodhattunk meg a végjáték előtt (8-6). Szerencsére a negyedik játék elején Horváth remek góllal köszönt be, és bár egy szemhunyásra sem engedett a BVSC, föl is zárkóztak egy találatra – a végi nyílt sisakos, remek tempójú meccs utolsó percei elképesztő izgalmakat tartogattak! Garda szép lökete is utat talált az ellenfél hálójába, de ezt követően után még több kísérlete is maradt az ellenfélnek az egalizálásra. Nem sikerült, szerencsére csapatunk jól oldotta meg az utolsó etap kulcspillanatait – és így végül ha a vártnál nehezebben is, de 10-9 arányú győzelemmel kezdte az elődöntők sorozatát. Folytatás április 1-jén idegenben – és ott már a döntő a tét!

Szép volt, csajok – csak így tovább, győzni kell!

DUE Maarks Graphics – BVSC-Zugló
10-9
(3-2, 2-2, 3-2, 2-3)
A DUE gólszerzői: Szilágyi 3, Vályi V. 3, Vályi F., Menczinger, Horváth, Garda.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!