Futsal: botlás a Berettyó otthonában – vereséggel kezdte a rájátszást a Dunaferr

Öcaline • 2017. március 17. 22:04 • Sport 0 2

Kegyetlen csata, végig kiélezett küzdelem után szenvedett 1-0 arányú vereséget a Dunaferr DUE Renalpin gárdája a futsal bajnokság felsőházi rájátszásának első összecsapásán a Berettyóújfalu együttesétől. Lesz még mód javítani – de nem jött jókor és nem esett jól a vereség, az biztos.

Csúcsrangadóval kezdődött a futsal bajnokság második felvonása, hiszen a felsőházi rájátszás nyitó játéknapján az alapszakaszt a második helyen zárt Dunaferr a harmadik Berettyóújfalu vendégeként lépett pályára ma este. Legutóbb az alapszakasz végén kifagyott a Kohász, most azonban már a válogatottakat is csatasorba állította Fehér Zsolt, így jó esély volt arra, hogy ezúttal győztesként hagyja el a pástot alakulatunk.
Fekete, Varga és Klacsák beállítása persze új lendületet adott a csapatnak, ugyanakkor a meccs ezúttal is hazai rohamokkal kezdődött, a mieink elsősorban a védőmunkára, valamint a mélységből indított kontrákra építettek. Több veszélyes ellentámadást is vezetett a Fehér-legénység, de nem sikerült megtörni a gólcsendet, ráadásul a hazaiak többször is keményen beszorították együttesünket. A kiegyenlített, izgalmas csata a szünetig sem hozott gólt – így igazságosnak mondható döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok (0-0).
A folytatás is öldöklő küzdelmet hozott, több ígéretes Dunaferr-helyzettel és szintén rendre kimaradó hazai akciókkal. Az egyenlő felek taktikus küzdelme sajnos gólínséggel járt együtt – ráadásul amikor ez megtört, abban sem lehetett sok köszönet: a 34. percben a hazaiak szereztek vezetést. A folytatásban mindent megtett az egyenlítésért csapatunk, de nem sikerült, a csatát így 1-0 arányban a Berettyóújfalu gárdája nyerte. A mieinknek meg marad a komoly feladat: túllépve a mai botláson még nagyobb elánnal harcolni a rájátszás további fordulóiban!