Vízilabda: szép sikerrel zárta az alapszakaszt a DUE Maarsk Graphics Szentesen!

Öcaline • 2017. március 4. 19:54 • Sport 0 4

Komoly csatát vívott Szentesen, de végül 13-9 arányú győzelmet aratott az alapszakasz utolsó fordulójában a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata: együttesünk teljesítményét dicséri, hogy a hétközi rangadón aratott szép győzelem után is kitartott a lendület – kellett is nagyon a jól küzdő dél-alföldi gárda ellen!

Biztos másodikként, vagyis elsősorban a presztízs miatt fontos győzelem reményében szállt vízre a Szentes otthonában a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata ma délután. Az első játékrész ezzel együtt kiélezett csatát hozott, mert bár a vezetést a mieink szerezték meg, nem tudtak meglépni a keményen küzdő hazaiaktól – az első negyed végén is csak egygólos dunaújvárosi fölényt mutatott az eredményjelző (3-4). A második felvonás is dunaújvárosi góllal kezdődött, de ezt követően kicsit megtört a mieink lendülete – és ezt kegyetlenül kihasználta a jól küzdő hazai gárda (5-5). Szerencsére időben váltott tempót Mihók Attila együttese, a félidőre fordulva újra kettővel ment a Dunaújváros (5-7).
A folytatás is kemény csatát hozott, több dunaújvárosi kísérletet hárítottak a hazaiak, ráadásul újra feljöttek előbb egyre, majd ismét egalizáltak – igaz, nem sokáig örülhettek az egyenlítésnek, hiszen újra megrázta magát csapatunk, és az utolsó felvonás előtt ismét a DUE  állt közelebb a sikerhez (7-9). A záró negyed legelején el is dőltek a nagy dolgok, hiszen egy remek sorozattal lepte meg ellenfelét együttesünk – a negyed derekához érve már öt gólra nőtt a különbség a két alakulat között (7-12). Az utolsó percekben icipicit faragott hátrányán a Szentes, de igazán még nem tudta megszorítani alakulatunkat; az utolsó szó jogán ismét az egyetemisták találtak be, így végül megérdemelten, 13-9 arányban nyertek!

Csak így tovább, csajok – szép volt nagyon!

Hungerit Szentes - DUE Maarks Graphics
9-13
(3-4, 2-3, 2-2, 2-4)

A DUE gólszerzői: Horváth 4, Szilágyi 3, Menczinger 3, Gurisatti 2, Garda.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!