Kézilabda: idegbajos diadal a megyei rangadón

Öcaline • 2017. március 4. 18:39 • Sport 0 9

Fordulatos és végletekig kiélezett meccset játszott, végül 27-26 arányú győzelmet aratott a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia gárdája a Fehérvár otthonában ma délután: együttesünk elsősorban a helyzetkihasználás terén nőtt ellenfele fölé a sok hibával tarkított, szó szerint idegőrlő csatában! Szép volt, csajok, jár a gratuláció!

Komoly küzdelem várt a DKKA együttesére az Alba Fehérvár KC otthonában ma délután: bár papíron mindenképpen a kohászlányok számítottak a meccs esélyesének, azzal is tisztában volt mindenki, hogy otthon senki sem mehet biztosra a fehérvári alakulat ellen. Az előzetes várakozásokhoz híven komoly csata bontakozott pályán, és bár az első gólra a 3. percig kellett várni, ezt követően meglódultak a csapatok, és a 9. percig fej-fej mellett haladtak (3-3). Ezt követően szigorított védelmén a Kohász, és bár a mieink sem értékesítettek minden ziccert, a félidő derekára végre elhúztak négy góllal (4-8)

Ekkor sajnos egy csúnya ütközés után súylos sérülést szenvedett a mieink hálóőre, Oguntoye Viktória, s a vezéráldozat érzékelhetően visszavette a mieink lendületét. Feltámadt a Fehérvár, és előbb  csak közelebb zárkózott, de a félidő hajrájához érve ki is egyenlített (12-12). Szerencsére az utolsó percek a mieinknek sikerültek jobban, a szünetre minimális dunaújvárosi fórral vonulhattak a csapatok (12-13).
Sajnos a második játékrész elején újra fordított a Fehérvár, és nagyon úgy tűnt, egymás hibáiból élnek a csapatok, hiszen az első percek hullámzó játékából rendre a hazaiak jöttek ki jobban (15-14). Ezzel persze nem dőlt el semmi,l a mieink szívósan küzdöttek, rendre egyenlítettek is, de ezek után újra a hazaiak kerültek előnybe – a felvonás derekához érve már három góllal is vezettek (20-17).

Ekkor szerencsére György László együttesén volt a feltámadás sora, zsinórban négy gólt szerezve fordított a Kohász, és a meccs fináléjához érve újra a mieink álltak közelebb a sikerhez (20-21). A végjáték idegbajos finálét ígért, tisztelettel jelentem, bejött: egyik gárda sem tudott elszakadni a másiktól, hol a Fehérvár, hol a Kohász állt közelebb a sikerhez – a végjátékban a védőmunka, valamint a kiélezett pillanatokban a kapusteljesítmény terén is ellenfele fölé keveredett együttesünk, és az utolsó percre még kétgólos előnnyel fordulhatott a Kohász (25-27). Ezen ugyan még faragott a Fehérvár, de közelebb zárkózni már nem sikerült – csapatunk végül megérdemelten nyerte 27-26 arányban az idegőrlő csatát.

Szép volt, csajok – csak így tovább!

Fehérvár KC – Dunaújvárosi Kohász KA
26-27
(12-13)
A Kohász gólszerzői: Kovács 8, Rácz-Vincze 5, Klujber 5, Micijevic 3, Szalai 3, Takács D. 2, Cifra.

(Fotó: kohaszkezi.hu - Kőhalmi Ildikó felvételei)

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!