Jégkorong: hősként halni meg – a hetedik meccs hosszabbításában bukta el a továbblépést a DAB

Öcaline • 2017. február 26. 21:51 • Sport 0 48

Kegyetlen sorozat végén, fájdalmas bírói ellenszélben, a hetedik, mindent eldöntő párharc hosszabbításában kapott góllal, így ma 3-2, összesítésben 4-3 arányú vereséggel esett el a MOL Liga további küzdelmeitől a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája. Az Újpest otthonában játszott sorsdöntő csapata előtt adósak vagyunk a pénteki csodás feltámadás összegzésével is – két meccs summázata a hajtás után.

Kíméletlen küzdelem várt a DAB gárdájára még pénteken este a Dunaújvárosi Jégcsarnokban,  hiszen az Acélbikák együttese úgy futott neki a MOL Liga negyeddöntője hatodik meccsének, hogy újpesti győzelem esetén véget is ér a párharc. Ez a tényező mentálisan meg is fogta együttesünket, az Újpest kezdett jobban, vezetést is szerzett, és bár a nyitó harmad második felében több veszélyes támadást is vezetett csapatunk, egyenlíteni nem sikerült, sovány vendégelőnnyel kezdődött az első szünet (0-1)

A második felvonás elején Becze büntetőjével egyenlített a Malkia-legénység, de alig egy perc múlva ismét az Újpestnél volt az előny (1-2). Az újabb gólig legurult a második felvonás, de sajnos ezúttal újra a lilák örülhettek – 1-3 után nagyon nehéz helyzetbe került a DAB, ám szerencsére Csete egy percen belül szépített, majd Hudec emberelőnyös találatával  ki is egyenlített együttesünk (3-3).  A harmadik hazai gól után a sípmesterek aktívkodtak, rendre a vendégek játszhattak előnyben, és a sokadik lehetőséggel élve ismét vezetést szereztek – és alig négy perce maradt a mieinknek a feltámadásra. Szerencsére sikerült a bravúr, Hudec második gólja a hosszabbításig repítette a DAB gárdáját (4-4). És mivel ez újabb találat nélkül ért véget, következhetett a büntetőpárbaj – amit Dansereau (és a kapuban ezúttal is parádézó Duschek) révén a mieink húztak be: az 5-4 arányú dunaújvárosi diadal egyúttal azt jelentette, hogy a liga negyeddöntőjének dunaújvárosi vonatkozású párharcában az utolsó, hetedik meccsnek kellett dönteni a továbblépőről!

Dunaújvárosi Acélbikák – UTE
5-4 büntetők után
(0-1, 1-1, 3-2, 0-0, 1-0)
A DAB gólszerzői: Hudec 2, Cseter, Becze, Dansereau.

A sorsdöntő meccs előtt elsősorban az volt a kérdés, sikerül-e megismételni az egyszerű, de hatékony játékot a DAB alakulatának az Újpesti otthonában vasárnap este – nos, a látottak alapján azt kell mondjam, rég volt annyira motivált az Acélbikák gárdája, mint a mostani rájátszásban, s nem utolsósorban a ma esti találkozó során.

Kezdjük azzal, hogy ezúttal is remek játékkal állt a meccsbe a dunaújvárosi gárda, és a 6. percben a kísérleteket végre siker koronázta – Dansereau folytatta ott, ahol pénteken abbahagyta, gólja révén korán vezetést szerzett a DAB (0-1). A vezető gól után nagyon rákapcsolt a hazai együttes, igaz, egyenlíteni csak a 20. percben, ráadásul kettős fórból sikerült – így az első szünetre még semmi sem dőlt el (1-1). A második harmad izgalmas játékot, mindkét oldalon hatékony védőmunkát, valamint remek kapusteljesítményeket hozott – gólt azonban nem, így a hetedik meccs harmadik harmada előtt még mindig semmi sem dőlt el a párharcban!
A harmadik harmad is nyílt, kemény csatát hozott, mindkét kapu előtt sok-sok helyzettel – és a 45. minutumban újra dunaújvárosi vezetéssel: ezúttal előnyből ugyan, de ismét Dansereau volt az ítéletvégrehajtó, aki a bedobóponttól eleresztett remek lövéssel vette be a lilák kapuját  (1-2). A végjátékban sajnos feltámadt a hazai csapat, és a meccs hajrájára fordulva ismét kiegyenlített (2-2). A rendes játékidőben nem született döntés, a folytatásban azonban sajnos igen – a hosszabbítás vége előtt kevesebb mint két perccel aranygólt lőtt a hazai gárda: a meccset így 3-2-re, a párharcot 4-3 arányban nyerte az Újpest.

A DAB állva halt meg – szép volt, srácok, továbbra is él a jelszó: hajrá Bikák!

UTE – Dunaújvárosi Acélbikák
3-2 hosszabbítás után
(1-1, 0-0, 1-1, 1-0)
A DAB gólszerzője: Dansereau 2.

(Fotó: DAB - hivatalos weblap)

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!