Jégkorong: vereség Újpesten – és már náluk a helyzeti előny

Öcaline • 2017. február 22. 20:43 • Sport 0 0

Nem sikerült az újabb bravúr, mert bár kétszer is vezetett, végül 4-3 arányú vereséget szenvedett az Újpest otthonában az Acélbikák alakulata a MOL Liga negyeddöntőjének mai, sorrendben ötödik összecsapásán. Ezzel 3-2-re vezet az újpesti alakulat – folytatás pénteken itthon, de már most szólok: kutya kemény lesz!

Az újabb bravúr reményében, de a korábbak kiküzdött pályaelőnyt leadva várta az Újpest elleni derbit a DAB együttese – és persze abban a tudatban, hogy a ma esti meccs győztese egy lépésre kerül a legjobb négy közé kerüléstől. A tétnek megfelelő lendülettel álltak a meccsbe a csapatok, és bár az első veszélyes támadásokat a hazaiak vezették, gólt a mieink szereztek – az egész rájátszás során remek formát mutató Németh avatta föl Sila kapuját a 4. percben (0-1). A vezető gól nyomán sajnos nagy lendületet vett az UTE, és előbb egyenlő erők mellett egyenlített, majd egy dunaújvárosi büntetést kihasználva a vezetést is átvette – a párharc fontos jellemzője, hogy újra két percen belül fordított az ellenfél (2-1). Ezt követően a mieink szaladtak az eredmény után – szerencsére sikerrel: a 11. perc elején Cseter egy jól kivitelezett előnyjáték végére tett pontot góllal, kezdődhetett minden elölről (2-2).
Az első harmad hátralévő része gól nélkül gurult le, ám a második felvonás álomszerűen kezdődött a Malkia-legénység szemszögéből: egy büntetés utáni bulit Ölander vágott a hazaiak ketrecébe a 22. percben, újra átvette a vezetést a DAB (2-3). A folytatásban egyenlő erők küzdöttek, majd fölénybe került a lila-fehér gárda, de a sok-sok hazai helyzet ellenére nem változott az eredmény – Duschek újra nagyon nagyot alkotott a Bikák ketrece előtt –, így az utolsó játékra fordulva a mieink álltak közelebb a sikerhez.
A befejező harmad során azonban kiütközött a rövidebb pad összes negatív hozadéka – az újpesti alakulat rendre megnyerte a párharcokat, tempósabban, frissebben játszott, és a mezőnyfölényt egy idő után sajnos sikerült gólra, gólokra is váltania: a 44. percben előbb egyenlített, majd a harmad derekán a vezetést is átvette a Szilassy-gárda. A végén újra hosszú hajrát nyitott, a végén kapusát lehozva küzdött a DAB – de egyenlíteni már nem sikerült: a meccset 4-3 arányban nyerte az Újpest, és ennek nyomán 3-2-re alakította a párharc állását.
Folytatás pénteken este a dunaújvárosi jégen – és már nincs mese: nyerni kell!

UTE – Dunaújvárosi Acélbikák
4-3
(2-2, 0-1, 2-0)
A DAB gólszerzői: Németh, Cseter, Ölander.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!