Röplabda: behúzta a Szolnok, a mieink az 5-8. helyért mehetnek tovább

Öcaline • 2017. február 21. 20:42 • Sport 0 0

Nem jutott a bajnokság legjobb négy csapata közé a felsőházi rájátszás első körében a Dunaferr SE férfi röplabda csapata, miután hazai pályán is kikapott a Szolnok gárdájától a labdacsarnokban ma este – a 3-1 arányú vereség nyomán eldőlt, hogy együttesünk az 5-8. helyért folytathatja a bajnoki küzdelmeket.

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodva, az egyenlítésben bízva fogadta a Szolnok gárdáját a Dunaferr együttese a labdacsarnokban ma este – mindenekelőtt annak tudatában, hogy vereség esetén búcsúzik a legjobb négy közé kerülésről szőtt álmoktól. A szolnoki 3-0 után persze pokoli kihívás volt a mai meccs – aligha véletlen, hogy meglehetősen idegesen, sok hibával kezdett a Tomanóczy-gárda, ennek nyomán sajnos korán komoly előnyre tett szert a vendégcsapat (5-10). A szett végéig tartotta fórját a Szolnok, és bár a végjátékban mutatkozott némi esély, de végül sajnos viszonylag simán, 19-re nyerte a nyitó játékot az olajosok alakulata (0-1).
A második felvonás azonban nagyon reménykeltően alakult: mind a védőmunka, mind a támadásszervezés terén ellenfele fölé nőtt a Dunaferr, és bár több fordulatot tartogatott a szett, a végjáték kulcsmomentumait is a mieink oldották meg jobban – 25-21 arányú részsikerrel egyenlített együttesünk (1-1). Amilyen szép volt az egyenlítés, olyan mély gödörbe kerül együttesünk a harmadik játék derekán – hiába vezetett 3-4 ponttal is a hazai gárda, a Szolnok kegyetlenül megtorolta a technikai hibákat, és végül nagy csatában 20-ra hozta a játszmát, kegyetlenül nehéz helyzetbe sodorva a Dunaferrt (1-2).
Mint kiderült, ez az idegzsibbasztó szett volt a meccs kulcsa – a negyedik felvonásban sajnos nem sok babér termett a hazai együttesnek, a szett derekán túl már el is dőltek a nagy kérdések (10-15). A masszív vezetést biztosan tartotta a rutinos ellenfél, együttesünk a végjátékban már nem tudta megnehezíteni az alföldi alakulat dolgát – a szettet 25-16-ra, a meccset 3-1 arányban nyerte a Szolnok. És ezzel sajnos az is eldőlt, hogy csapatunk nem jutott a legjobb négy közé az idei pontvadászatban – az 5-8. helyért folytatja a bajnoki küzdelmeket!

Dunaferr SE – Szolnok
1-3
(19-25, 25-21, 20-25, 16-25)

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!