Jégkorong: visszavette a pályaelőnyt az Újpest

Öcaline • 2017. február 20. 20:39 • Sport 0 0

Hiába állt föl dicséretes küzdőszellemről tanúságot téve kétgólos hátrányból a DAB gárdája, nem tudta behúzni a harmadik győzelmet a MOL Liga négy nyert meccsig tartó  negyeddöntőjének negyedik találkozóján a jégcsarnokban ma este: 3-2 arányban nyert az Újpest, ezzel visszavette a pályaelőnyt a fővárosi alakulat. Nagyon, de nagyon kár érte.

Kulcsfontosságú meccs várt ma az Acélbikák alakulatára a MOL Liga negyeddöntő sorozatában – az első két meccs behúzása, majd az újpesti szépítés után a mai összecsapás tétje az volt a jégcsarnokban, sikerül-e továbbra is megnyugtató előny birtokában várni a folytatást, illetve visszaveszi-e az első meccsen eltékozolt pályaelőnyét a fővárosi együttes.
A tétnek megfelelő lendülettel álltak a meccsbe a csapatok, de ezúttal sajnos nem a Malkia-gárda szerzett vezetést – a 7. percben egy előnyt váltott gólra az UTE (0-1). A bekapott találat ugyan kicsit felpörgette a mieinket, de sajnos egalizálni nem sikerült, ráadásul a nyitó játékrész fináléját is alaposan elrontotta a DAB, hiszen alig több mint fél perccel a dudaszó előtt megduplázta előnyét a lila-fehér együttes (0-2).

Duschek Dávid ma is a meccs egyik hőse volt! Duschek Dávid ma is a meccs egyik hőse volt!

A második harmadban sem sikerült a kellő hőfokon, és pláne a szükséges pontossággal játszani, és miközben a mieink sorra-rendre hagyták ki az ordító ziccereket, a gyors újpesti kontrák is sokszor veszélyt jelentettek – szerencsére a remek szériát produkáló Duschek Dávid eszén ekor nem sikerült túljárniuk az újpesti csatároknak. Hiába volt hátul minden rendben, ha elöl továbbra is akadozott a gépezet, márpedig akadozott, ez nem vitás: kettős előnyt is érdemi fejlemény nélkül puskázott el együttesünk – és bár az UTE sem talált be, még mindig a vendégek álltak sokkal közelebb a győzelemhez a befejező etap előtt.
A záró felvonásra azonban a korábbinál jóval motiváltabb dunaújvárosi gárda ékezett – hosszú hajrát indított együttesünk, és miközben az Újpest a rombolásra (meg a továbbra is életveszélyes kontrákra) rendezkedett be, a mezőnyben masszív előnyre tett szert csapatunk. A szépítéshez, mi több, egyenlítéshez azonban két remek egyéni villanásra volt szükség – mindkettőt Becze Tihamér produkálta, aki a 48. perc elején egy megindulást váltott gólra, majd hat minutummal később egy korongszerzést követően lehetetlen helyzetből, estében lőtte ki a pipát; újra visszaadva a DAB összes reményét és a drukkertábor hangját (2-2).

A kimaradt ziccerek bosszúja... A kimaradt ziccerek bosszúja...

Sajnos a kicsikart eséllyel nem tudott élni együttesünk – az egyenlítés után újra nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a harmadban addig nem sok vizet zavart Szilassy-legénység, és egy bosszantó védelmi hibát kegyetlenül torolt meg az Újpest alig három perccel a lefújás előtt (2-3). A végjátékban hiába próbálkozott a kapust is lehozva a DAB, nem koronázta siker a kísérleteket – a negyedik meccset az Újpest gárdája nyerte, így a sorozat 2-2-es álásról folytatódik. A következő meccs Újpesten lesz szerdán este – és nem kérdés, pokoli nehéz feladat vár együttesünkre.

De a sorozat még nem lefutott – hajrá Bikák!

Dunaújváros Acélbikák – UTE
2-3
(0-2, 0-0, 2-1)
A DAB gólszerzője: Becze 2.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!