Sportszerda: amazonok a harcmezőn – egy szép diadal, egy küzdelmes vereség a mérleg

Öcaline • 2017. február 15. 20:43 • Sport 0 3

Magabiztosan győzött a Mosonmagyaróvár otthonában a DKKA női kézilabda csapata, míg a DUE Maarsk Graphics vízilabdázói öldöklő rangadót játszottak a címvédő UVSE gárdája ellen a Fabó Éva Sportuszodában: a kézisek 31-20-ra nyertek a kupasorozat negyeddöntőjében, a pólósok 11-8 arányú vereséget szenvedtek – kettő az egyben a hajtás után!

Két sportág két női csapata küzdött meg aktuális ellenfelével ma – a Kohász kézisei a biztos diadal reményében indultak Mosonmagyaróvárra a Magyar Kupa negyeddöntőjére, míg a DUE vízilabdázói csúcsrangadón fogadták az UVSE együttesét a sportuszodában. Lássuk máris a részleteket!

Kézilabda: esélyt sem adtak a kohászlányok

Nehéz csatára számíthatott a mosoniak ellen a Kohász, ugyanakkor remekül kezdődött a találkozó György László együttese számára, hiszen a 10. perchez közeledve magabiztos előnyre tett szert csapatunk (3-7). A folytatásban is kitartott a lendület, és nagyon úgy tűnt, hengerel a Kohász, hiszen a félidő derekához érve hat gólra hízott a különbség (5-11). Sajnos ekkor következett a szokásos hullámvölgy, fölzárkózott a lelkesen küzdő hazai gárda, de szerencsére a félidő utolsó pillanatai újra a mieinknek sikerültek jobban – a szünetre még így is a vártnál soványabb Kohász-vezetéssel vonulhattak a csapatok (13-16).

A vége fölényes Kohász-diadal (Fotó: kohaszkezi.hu - Kőhalmi Ildikó felvétele) A vége fölényes Kohász-diadal (Fotó: kohaszkezi.hu - Kőhalmi Ildikó felvétele)

A második felvonás eleje ugyan még hullámzó játékot hozott, de aztán egyre inkább kijött a két csapat közötti különbség – a határozott dunaújvárosi védelem hosszú gólcsendet is hozott a hazaiaknál. Ráadásul a mieink gyors kontrái ellen nem volt ellenszere az óvári lányok tarsolyában – a félidő derekához érve ismét hatra hízott a különbség (16-22)
Szerencsére ezúttal a folytatás is dunaújvárosi parádét hozott, a továbbjutás lényegében korán eldőlt, a meccs fináléjára már csak az eredmény volt a kérdéses. A hazai gárda ennek nyomán meglehetősen hitehagyottan küzdött, György László a fiatalokat is bevethette a végjátékban, és ők éltek a bizalommal: a Kohász végül 31-20 arányú, meggyőző győzelemmel jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, ahol csapatunk következő ellenfele a Győr, a Ferencváros vagy a Debrecen gárdája lesz.

Mosonmagyaróvár – Dunaújvárosi Kohász KA
20-31
(13-16)
A Kohász gólszerzői: Kovács 7, Szalai 5, Vincze 4, Klujber 4, Micijevic 3, Cifra 3, Takács D. 3, Kudor, Gindeli.

Vízilabda: öldöklő küzdelem – de vereség a vége

A BVSC tegnapi legyőzése után ma valódi csúcsrangadót játszott a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata, és a Mihók-gárda nagyon fogadkozott, hogy a tegnapi szép siker után a bajnoki címvédő UVSE dolgát is megnehezíti a Fabó Éva Sportuszodában. Komoly küzdelemmel kezdődött a találkozó, Gurisatti találatával a mieink szereztek vezetést a 3. percben, és bár egyenlített a fővárosi gárda, Menzinger és Horváth is betalált, íg már két fával mentek az egyetemisták (3-1). Sajnos a címvédő nem adta föl, az utolsó perceket nagyon megnyomta, és az első negyed végére fordított is (3-4). A második felvonás jóval kevesebb gólt, de továbbra is öldöklő csatát hozott, az UVSE gárdáját emberemlékezet óta nem tartotta egy gólon csapat, a mieinknek sikerült, ráadásul a Mihók-alakulat kettőt vágva fordított is, és bár egyenlített a favorit, a félidei szünetre még abszolút semmi sem dőlt el (5-5).
A harmadik játékrészben is komoly mezőnymunkával, öldöklő csatában gyötörték egymást a felek, sajnos a góllövés tekintve fordult a trend, míg a vendégek két találatot jegyezhettek, a mieink csak egy gólt szereztek – a befejező játék előtt ismét az Újpest állt nyerésre, igaz, mindössze egyetlen gólocskával (6-7). Az utolsó nyolc perc álomszerűen kezdődött, hiszen Somhegyi és Szilágyi találataival újra átvette a vezetést együttesünk (8-7). Sajnos a végjátékban azonban kiütköztek a fáradság jelei, jobb tempót ment, ráadásul kíméletlenül ki is használta az adódó lehetőségeket a favorit – zsinórban négy gólt vágott az UVSE, és ennek nyomán végül 11-8 arányban megnyerte a gigászi ütközetet.

DUE Maarsk Graphics – UVSE
8-11
(3-4; 2-1; 1-2; 2-4)
A DUE gólszerzői: Szilágyi 3, Horváth 2, Gurisatti, Menczinger, Somhegyi.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!