Sportkedd: két nagy csata – és két fontos diadal!

Öcaline • 2017. február 14. 20:11 • Sport 0 5

Bombameglepetést szerzett a DAB jégkorong együttese az Újpest otthonában a MOL Liga negyeddöntőjének első meccsén, ráadásul szép sikerrel vette a BVSC elleni meccs komoly akadályát a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata is: az Acélbikák gárdája 1-0-ra múlta felül a fővárosi alakulatot, míg pólósaink 11-6 arányban győztek. Kettő az egyben máris itt!

UTE – Dunaújvárosi Acélbikák
0-1
(0-0, 0-1, 0-0)
A DAB gólszerzője: Dansereau.

Két élcsapatunk volt érintett a pontvadászatokban – a DAB gárdája az Újpest otthonában kezdte a MOL Liga negyeddöntőinek sorozatát, a DUE pólósai a BVSC ellen elmaradt rangadót pótolták a Fabó Éva Sportuszodában ma este.

Jégkorong: egyből oda az UTE pályaelőnye!

Az évad eddigi legfontosabb találkozóját tömött vendégszektor előtt vívta az Acélbikák alakulata Újpesten, és a fiúk nagyon fogadkoztak, hogy a legjobb tábor előtt kitesznbek magukért, és igyekeznek meglepetést okozni a négy nyert meccsig tartó sorozat első összecsapásán. A fogadalmakhoz híven remekül álltak bele a meccsbe Beczéék, hiába került fölénybe a hazai gárda, a DAB-védelem remekül működött, ráadásul a Bikák ketrece előtt Duschek Dávid is remekül helytállt. Az első harmad hullámzó, ideges játékot hozott, de gól nem született, egálból várhatták a folytatást a csapatok (0-0)
A második felvonás során is egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők, az Újpest több veszélyes támadással igazolta, hogy nem véletlenül végzett az alapszakasz harmadik helyén, de a feszes védelemnek hála továbbra is helytállt a Malkia-legénység. Sőt, a harmad derekán vezetést szerzett együttesünk: egy szép összjáték végén Ölander átadását Dansereau vágta a hazaiak ketrecébe – a 33. perctől már az Újpest futhatott az eredmény után (0-1). A mieink vezetése nyomán azonnal meglódult a hazai gárda, de újabb találat nem született sem a harmad hátralévő részében, sem a folytatásban: a Duschek-parádé, valamint az agresszív, néha a szó legnemesebb értelmében önfeláldozó védőmunka révén a sorozat első meccsén hozta a továbbjutáshoz elengedhetetlenül szükséges bravúrt a DAB.
A mieink 1-0 arányú sikere nyomán ugyanis ugrott az UTE pályaelőnye – a négy nyert meccsig tartó sorozatban is 1-0-ra vezet a Malkia-csapat.

Folytatás csütörtökön hazai jégen; csak így tovább, fiúk – hajrá Bikák!

Vízilabda: szép győzelem a BVSC ellen

Egyértelműen esélyesként, de közel sem elbizakodottan várta a BVSC ellen korábban elmarad rangadó pótlását a DUE Maarsk Graphics gárdája: a Fabó Éva Sportuszodában rendezett találkozó tétje az volt, sikerül-e még tetemesebb előnyre szert tennie a Mihók-csapatnak a vasutasokkal szemben – ugyanakkor az előzmények ismeretében egyértelmű volt, hogy komoly küzdelemre készülhetnek Gurisattiék.
Ahogy az várható volt, a vendégek is alaposan belekezdtek, és bár az első percekben nem rezzent meg a háló egyik oldalon sem, izgalmas csata kerekedett. A gólcsendet szerencsére a mieink törték meg a 3. percben, majd egy percen belül meg is duplázta előnyét a hazaiu gárda (2-0). A BVSC sem adta föl a harcot, de a negyedből hátralévő időszakban hiába lőtt kettőt, a mieink is betaláltak, így a Dunaújváros várhatta előnyből a folytatást (3-2). Mint később  kiderült, a második felvonás volt a meccs kulcsa, töretlen lendülettel játszott Mihók Attila gárdája, miközben a BVSC csak mérsékelt sikerrel válaszolt a mieink kísérleteire – a félidőre masszív dunaújvárosi vezetéssel vonulhattak a csapatok (7-4). A folytatás is szépen alakult, hiszen a harmadik és negyedik etapot is behúzta az egyetemisták alakulata, amely így végül meggyőző játékkal kirukkolva, az 5 találatig jutó Szilágyi vezérletével 11-6 arányú diadallal folytatta a bajnoki pontvadászatot. A folytatásra sem kell sokáig várni – holnap, azaz szerdán este a bajnoki címvédő UVSE ellen szállnak harcba a mieink!

Csak így tovább, csajok!

UE Maarsk Graphics – BVSC Diapóló
11-6
(3-2, 4-2, 2-1, 2-1)
A DUE gólszerzői: Szilágyi 5, Menczinger 2, Garda, Gurisatti, Vályi V., Mchunu.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!