Sportcsütörtök: egy KO-győzelem és egy szoros vereség a mérleg

Öcaline • 2017. január 19. 21:20 • Sport 0 3

Kiütéses diadal a Fabó Éva Sportuszodában, hosszabbítás után ugyan, de vereség a jégcsarnokban:két meccs várt a dunaújvárosi csapatsportok képviselőire ma este – a DUE Maarsk Graphics gárdája 21-4 arányban múlta felül a Honvéd gárdáját, a DAB hokisai 4-3-ra kaptak ki a Brassótól. Kettő az egyben máris itt!

Két együttesünk volt érintett az áévonalbeli megméretések rendhagyó, csütörtöki játéknapján: a DUE Maarsk Graphics a biztos diadal reményében fogadta a Honvéd együttesét a sportuszodában, a DAB ellenfele a MOL Liga egyik élcsapata, a Brassó volt a jégcsarnokban.

Vízilabda: kiütéses siker

Az első negyedben még tartotta magát a Honvéd együttese, és bár végig Mihók Attila csapata irányította a játékot, az első szünet előtt még csak sovány vezetést könyvelhettek el egyetemistáink (3-2). A második felvonásban aztán begyújtotta a rakétákat a DUE, minden játékelemben az ellenfél fölé nőtt csapatunk, és nem véletlen, hogy valósággal állva hagyták ellenfelüket – a félidőre fordulva már csak az eredmény lehetett kérdés (10-3).
A folytatásban is kitartott a Maarsk Graphics lendülete, a harmadik felvonást 5-1-re húzták be Gurisattiék, így a folytatás tényleg csupán formalitás maradt a sereghajtóval szemben (15-4). Ráadásul a záró felvonás is remekül sikerült a mieink szempontjából, az ellenfélnek már nem futotta gólra erejéből, viszont a mieink hatszor is mattolták a Honvéd védelmét – 21-4 lett a vége ide, ráadásul még ilyen arányban is megérdemelt együttesünk diadala!

Szép volt csajok – csak így tovább!

DUE-Maarks Graphics – Racionet Honvéd
21-4
(3-2, 7-1, 5-1, 6-0)
A DUE gólszerzői: Somhegyi 4, Gurisatti 4, Menczinger 3, Horváth 3, Mchunu 2, Szilágyi 2, Ziegler, Brezovszki, Sajben.

Jégkorong: fölállni még sikerült – győzni már nem

A mezőny egyik élcsapatát, a Brassú alakulatát fogadta a Dunaújvárosi Acélbikák együttese a jégcsarnokban ma este, méghozzá azzal a nem titkolt szándékkal, hogy győzelemmel folytassa a MOL Liga pontjainak sorozatát. Ehhez képest pocsékul kezdődött a meccs, a barcasági brigád már a 2. percben vezetést szerzett, ráadásul a 7. minutumban meg is duplázta előnyét. A folytatás még siralmasabb lehetett volna, hiszen a 13. percben előnyben rohamozott a Brassó – ám egy szemfüles korongszerzés és egy pazar indítás után Hruby hátrányból adta vissza a dunaújvárosi drukkertábor reményét (1-2).
A második felvonás során nem változott az eredmény, a harmadik etap elején viszont igen – de sajnos nem úgy, hogy a DAB-tábor képzelte, hiszen az 54. perc elején újra kettőre növelte előnyét sárga-kék együttes (1-3). Az újabb brassói találat még nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt az Acélbikák együttese, és a merész elképzelést szép siker koronázta: az 54. percben kettős előnyből Azari hozta vissza a hazai reményeket, majd alig egy perccel később Németh Péter szép előnygólja már a DAB egyenlítését hozta (3-3).
A kiélezett, küzdelmes végjáték elején még brassói fórban folyt a küzdelem  – és Mihály második találata révén hosszabbítás után, de öszességében sajnos így is megérdemelten nyert 4-3 arányban a helyzeteivel a mieinknél jobban sáfárkodó brassói legénység.

Fel a fejjel bikák – menni kell tovább!

Dunaújvárosi Acélbikák - ASC Corona Brasov
3-4 hu. (
1-2, 0-0, 2-1, 0-1)

A DAB gólszerzői: Hruby, Azari, Németh.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!