Vízilabda: Euroliga online – sima siker és továbbjutás!

Öcaline • 2017. január 13. 20:07 • Sport 0 6

Lassan pörgött föl, de a végén annál hatékonyabban üzemelt a DUE Maarsk Graphics gépezete az Euroliga sorozatának utolsó játéknapján. Csapatunk a francia Lille ellen vette fel a harcot a vasárnap délelőtti matiné előadáson, és aratott végül kiütéses, 18-6 arányú diadalt. A Mihók-gárda két győzelemmel biztos továbbjutó - nagy gratula a csajoknak!

Három meccset adunk zsinórban – a korábbi gyakorlathoz híven egy cikkbe zsúfoljuk az Euroliga görögországi csoportkörének összes dunaújvárosi vonatkozású találkozóját! Kezdjük is egy gyönyörű győzelemmel!

1. nap: szép siker az Utrecht ellen

Komoly küzdelemre, mi több, a továbbjutás szempontjából perdöntő csatára készült a DUE Maarsk Graphics együttese az Euroliga görögországi csoportkörének első játéknapján: Mihók Attila alakulata a holland Utrecht gárdájával csapott össze Pireusz uszodájának medencéjében. A találkozó előtt a dunaújvárosiak vezetőedzője feszes védőmunkát, fegyelmezett játékot kért a lányoktól, akik meg is fogadták az intelmeket – több mint nlégy perces gólcsend után ugyan a holland gárda avatta föl az egyébként remeklő Kasó kapuját, de ettől nem az Utrecht, inkább a Dunaújváros kelt szárnyra: alig három perc alatt háromszor mattolta a holland védelmet csapatunk. Előbb Horváth egyenlített előnyből, majd Gurisatti, végül Menczinger szerzett gólt – az első negyed végére masszív dunaújvárosi vezetésnek örülhettünk (3-1).
A második felvonásban folytatódott a Mihók-csapat parádéja: előbb Somhegyi növelte a dunaújvárosi előnyt, majd egy újabb hosszabb gól nélküli periódust Garda tört meg, végül Somhegyi második találata már a kiütés szélére sodorta a holland alakulatot (6-1).  A játékrész utolsó percében picit kozmetikázott az álláson az ellenfél, de így is igen-igen biztató kilátásokkal várhattuk a folytatást a félidőben (6-2).
A harmadik játék megint egy formás dunaújvárosi támadással és Menczinger második találatával kezdődött – nem egészen fél perc után már 7-2 állt az eredményjelzőn. Továbbra is remekül zárt a dunaújvárosi védelem, Kasó is lehúzta a rolót, így viszonylag kényelmesen, a helyzeteket ziccerig játszva harcolhatott a Maarsk Graphics – Szilágyi találatával a játékrész derekához közeledve újra KO-közeli lett az eredmény (8-2). A folytatásban is kitartott a dunaújvárosi lendület, Szilágyi újabb gólt szerzett, és bár fél perccel a vége előtt az Utrecht is betalált, ezt a gólt nyugodtan a vigaszdíj rubrikába írhattuk (9-3).
A befejező játékrész elején inkább a mezőnyben gyötörték egymást a felek, az eredmény hosszú perceken át változatlan maradt – a holland lányok már föladták lélekben, a mieink meg akarva-akaratlanul is a holnap délután esedékes, a házigazda Olimpiakosz elleni derbire tartalékoltak. Azért a záró felvonás derekához közeledve még jelezték, ki az úrnő a pireuszi medencében – Horváth volt az ítéletvégrehajtó (10-3). Az utolsó percek szép csöndesen legurultak, a holland lányok becsületére legyen mondva, tisztességgel küzdöttek, még gólokat is lőttek a végjátékban, de Somhegyi révén a DUE Maarsk Graphics gárdája is tartotta a tempót: együttesünk végig meggyőző játékkal, remek és hatékony munkával 11-5 arányú diadalt aratott, győzelmével nagy lépést téve a továbbjutás felé!

Folytatás holnap – csak így tovább csajok!

DUE Maarsk Graphics – UZSC Utrecht
11-5
(3-1; 3-1; 3-1; 2-2)
A DUE góllövői: Somhegyi 3, Horváth 2, Menczinger 2, Szilágyi 2, Gurisatti, Garda.

2. nap: őrjítő ki-ki meccs – és vereség a vége

Az első játéknap két győztesének csatája a torna döntőjét ígérte szombaton délután Pireuszban, s bár a találkozó favoritjának a fanatikus közönségtől is fűtött athéni együttes számított, a mieink bravúrban bízva ugrottak medencébe az Olimpiakosz ellen. Nem is kezdődött rosszul a meccs, hiszen a találkozó első gólját egy szép előnyjáték végén Horváth révén a Dunaújváros jegyezhette (0-1). Sajnos a következő támadás gólt ért görög oldalon is, majd a vezetést is átvette a hazai együttes, de ezt követően többször is előnybe került a Mihók-csapat, jelezve, hogy gyors játékkal tesz meg mindent az egyenlítésért. Ez sajnos nem sikerült, sőt, az első negyed utolsó perceiben tovább növelte előnyét a hazai gárda (3-1). Arról, hogy ne érezze biztonságban magát a vendéglátó, ezúttal Gurisatti Gréta gondoskodott, aki szép akciógóllal hozta lőtávolon belülre egyetemistáinkat (3-2).
A második felvonás sajnos viszonylag gyors görög góllal kezdődött, ráadásul a játékrész derekához közeledve tovább növelte előnyét az Olimpiakosz (5-2). A mieink dicséretére legyen mondva, a folytatásban sokáig nem engedték meglógni a komoly erőket felvonultató hazai gárdát – sőt, előbb Garda góljával közelebb zárkóztak, majd Menczinger találatával a félidőhöz közeledve ismét nyílttá tették a meccset (5-4). A sok kiállítással, kemény pillanatokkal fűszerezett negyed vége gólt már nem hozott – izgalmasnak ígérkezett viszont a folytatás!
A harmadik negyed újabb hazai előnnyel és sajnos újabb görög találattal kezdődött – a sípmesterektől támogatott Pireusz újra kettőre növelte az előnyt (6-4). Továbbra is remekül zárkózott viszont a Dunaújváros, Szilágyi előnygólja után újra megközelítette a favoritot a Mihók-csapat (6-5). A negyed vége is kemény csatát hozott, amiből ezúttal a Maarsk Graphics került ki győztesen – Slagter találatával 17 másodperccel a negyed vége előtt (és az első negyed óta először) kiegyenlített együttesünk (6-6).
A találkozó utolsó felvonása előtt tehát még semmi sem dőlt el, ám a befejező futam menetrend szerint magyar kiállítással, majd az előny lejárta után görög góllal kezdődődött, majd sajnos ismét kettőre nőtt a hazaiak fórja (8-6). Még ekkor sem tört meg azonban együttesünk, Slagter újabb góljával a negyed második felére fordulva ismét megközelítette a favoritot a Dunaújváros (8-7). Az utolsó percek hihetetlen izgalmat, igazi vérre menő csatát hoztak – az eredmény viszont nem változott, ezzel eldőlt, hogy amennyiben minden a papírformának megfelelően alakul, a torna első helyén a hazai gárda, a továbbjutást érő második pozícióban a DUE Maarsk Graphics együttese végez.

Ehhez még persze két vállra kell fektetni a Lille alakulatát holnap délelőtt – gyerünk csajok, győzni kell!

Olympiacos Piraeus – DUE Maarsk Grpahics
8-7
(3-2; 2-2; 1-2; 2-1)
A DUE gólszerzői: Slagter 2, Horváth, Gurisatti, Garda, Menczinger, Szilágyi.

3. nap: sima siker a Lille ellen

A továbbjutást jelentő második hely büszke és boldog várományosaként, a papírforma-győzelemben bízva vette fel a harcot a francia Lille ellen a DUE Maarsk Graphics gárdája. Nem is bízott semmit a véletlenre Mihók Attila együttese, Gurisatti és Somhegyi találatával gyorsan vezetést szerzett (0-2). Ekkor volt egy kis megtorpanás a mieink játékában, kiegyenlített a francia alakulat, de az első negyed végén Menczinger is betalált, így előnnyel várhatta a folytatást a Dunaújváros (2-3).
A második etapot nagyon megnyomta együttesünk, egy parádés sorozattal, zsinórban négy gólt lőve nyomatékosította, hogy nem számíthatnak semmi jóra a franciák – a játékrész második felében már masszív dunaújvárosi vezetésnek örülhettünk (2-7). És bár az ellenfél is beköszönt párszor az egyébként remeklő Kasó kapujába, a félidőre eldőltek a nagy kérdések – négy góllal vezetett és végig dominálta a játékot a Mihók-csapat (4-8).
A félidő után is kitartott a DUE fölénye, Gurisatti és Menczinger gólpárbajába a többiek is beszálltak, így igazi parádét rendezett csapatunk a pireuszi usziban – a negyedet 5-1 arányban nyerte, az utolsó felvonás előtt már 8 góllal vezetett  együttesünk (5-13). Arra a kérdésre sem kellett sokáig várni, meglesz-e a 10 közte, hiszen a negyedik negyed harmadik percében már 5-15-öt mutatott az eredményjelző – és innen már nem volt megállás, a mieink zsinórban még hármat szereztek és csak egyet kaptak a lefújásig, csapatunk így végül kiütéses, 18-6 arányú diadallal, és két győzelmével biztos továbbjutóként zárta az Euroliga csoportkörét!

Szép volt csajok – csak így tovább!

Lille UC – DUE Maarsk Grpahics
6-18
(2-3; 2-5; 1-5; 1-5)

A DUE gólszerzői: Menczinger 5, Gurisatti 4, Szilágyi 3, Vályi V. 2, Slagter 2, Garda, Somhegyi.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!