Röplabda: sima vereség - és búcsú a Magyar Kupától

Öcaline • 2017. január 13. 20:29 • Sport 0 1

3-0 arányú vereséget szenvedett a Kaposvár otthonában, így nem jutott a Magyar Kupa legjobb négy alakulata közé a Dunaferr férfi röplabda csapata. Kár érte - de még a bajnokságban javíthatnak a srácok!

Itthon nagy bravúrral 3-2-re nyert, ma az újabb diadal reményében indult a visszavágónak a Fino Kaposvár otthonában a Dunaferr SE röplabda csapata a Magyar Kupa közdelmei során. Komoly tétje volt a találkozónak, hiszen a győztes már a legjobb négy között várhatta a folytatást. A tétnek megfelelő kiélezett küzdelemmel kezdődött az összecsapás, és bár a vendéglátók szereztek három-négypontos vezetést, a mieink keményen tartották magukat, és egészen a szett végéig nyílttá is tették a játékot. A befejezés viszont a rutinos hazai együttesnek sikerült jobban, 22-re behúzták a szettgyőzelmet (1-0)
A folytatásban érezhetően a Tomanóczy-gárda fölé nőtt a hazai egylet, sorra-rendre a kaposvári megoldások értek pontot, a mieink játékán komoly nyomot hagyott a korábbi botlás – a hazaiak egy pillanatra sem engedtek a szorításból, és nagyon  simán, 25-14-re nyerték a második játékot (2-0). A fordításhoz már csoda kellett volna, ezen a színtéren azonban nagyon ritkák a csodák – a harmadik felvonásban is gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Kaposvár, és bár a mieinknek is voltak fellángolásaik, ez a szett is sima lett, 19-cel zárt a hazai együttes, és végül viszonylag simán, de teljesen megérdemelten győzött 3-0 arányban. Együttesünk ezzel a vereséggel az idei szezonra búcsúzott a Magyar Kupa küzdelmeitől .

Fel a fejjel srácok – mutassátok meg a bajnokságban!

Fino Kaposvár –  Dunaferr SE
3-0
(22, 14, 19)

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!