Jégkorong: diadal az Újpest ellen - és négy között a DAB a Magyar Kupában!

Öcaline • 2017. január 11. 20:46 • Sport 0 16

Kiválóan használta ki az ellenfél megingásait, jelentős előnyre tett szert két harmadon keresztül, és bár a harmadikban éles lett a küzdelem, de végül megérdemelt, 5-2 arányú győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája az Újpest ellen a Magyar Kupa sorozatának ma esti ki-ki meccsén a jégcsarnokban. Bravó Bikák - így tovább!

Kiélezett csatát ígérő meccsen fogadta az Újpest együttesét a DAB gárdája a Magyar Kupa sorozatában ma este. Hatalmas volt a jégcsarnokban rendezett találkozó tétje – rendes játékidős diadal esetén a DAB, bármilyen más eredmény nyomán a fővárosi alakulat jutott volna a legjobb négy közé a sorozatban. A találkozó esélyesének a remek idei szezont produkáló lilák számítottak – ehhez képest azonban remekül állt bele az összecsapásba Heikki Mälkiä együttese. A mieink agresszív, a korábbinál sokkal több testjátékot engedő, taktikus játéka meglepte az ellenfelet, és bőr bőven akadt dolga Duschek Dávidnak is a DAB ketrece előtt, egy előnyös helyzetet Dansereau révén sebesen gólra váltotta együttesünk az 5. perc végén (1-0). A dunaújvárosi vezetésre komoly erőkel reagált az ellenfél, de nem bírt a jól záró védelemmel és a hatalmas munkát végző kapussal – ráadásul a harmad derekán Kaszkov remek koronggal találta meg Beczét, aki ütemtelenül ellőtt koronggal duplázta meg a DAB előnyét (2-0). A mieink lendületét még az ellenfél sorozatos szabálytalanságai sem törték meg – igaz, a vezetés vezéráldozattal járt, a Bikák alapembere, Dansereau agyrázkódás gyanújával hagyta el a jeget.

Duschek Dávid főszerepet vállalt a diadalból (Fotók: CsakÚjváros - a szerk.) Duschek Dávid főszerepet vállalt a diadalból (Fotók: CsakÚjváros - a szerk.)

Sajnos  a kettős előny kimaradt, de a második felvonás elején szimpla előnyben folytatódott a dunaújvárosi parádé: a mieink remekül használták ki az ellenfél viszonylagos enerváltságát, és Cseter révén sikerül növelni az előnyt (3-0). A dunaújvárosi center ráadásul hat percel később is betalált, így jelentős előnyre tett szert együttesünk négy közé jutásért folyó párharcban (4-0). Ezt követően egy másik meccs kezdődött, az UTE hosszú hajrát indítva igyekezett zárkózni – szerencsére e kísérletét a középső játékrészben még nem koronázta siker. A záró felvonás viszont félelmetesen kezdődött, a nagy erőket mozgósító fővárosi gárda egy eladott korongból betalált, majd a 47. percben meg is felezte hátrányát (4-2). A mieink önfeláldozó védőmunkája, valamint Duschek parádéja azonban kifogott az UTE alakulatán – majd a végjátékra fordulva már kockáztatott az ellenfél, de a kísérlet dunaújvárosi gólt hozott. Becze üres kapus találata eldöntötte a továbbjutás nagy kérdését: a harcosan, ha kellett, önfeláldozóan küzdő DAB 5-2 arányú diadalt aratott, így bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Mestermérleg

Érthető elégedettséggel nyilatkozott a lefújás után játékosai teljesítményről Heikki Mälkiä, a DAB nemrégiben megbízott finn vezetőedzője:
– Az első harmadban jól játszottunk, jól működött a csapdázásunk. A második harmadban aztán rengeteg kiállítás volt, az utolsó húsz percben pedig passzívvá váltunk. Sok munkánk van még mindig, de mindenképpen pozitív, hogy nyerni tudtunk. A korong nélküli játékunkon és a letámadásunkon még nagyon sokat kell csiszolni – de természetesen nagyon örülök a sikernek!

Dunaújvárosi Acélbikák – UTE
5-2
(2-0, 2-0, 1-2)
A DAB gólszerzői: Becze 2, Cseter 2, Dansereau.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!