Szabadfogas: téli közösségi akciók – immár városunkban is (bővülő webképtárral!!!)

Öcaline • 2017. január 10. 10:50 • Közösség 0 13

"Ha fázol, vegyél el egy kabátot. Ha segíteni akarsz, tegyél ide egyet!" A komoly fagyok beköszöntével új közösségi kezdeményezés söpört végig a Mi Hazánkban – és örömmel jelentjük, végre megérkezett szeretett városunkba is. Több helyszínen is van Szabadfogas – összeállításunk remény szerint folyamatosan bővül majd! (És igen, bővül a galéria: frissítve 20.39-kor!)

Több honi település után Dunaújvárosba is eljutott az utóbbi évek egyik legszívmelengetőbb közösségi akciója, a Szabadfogas kezdeményezés.
A képlet pofonegyszerű, a felhívás szövege pontosan leírja:

"Ha fázol, vegyél el egy kabátot. Ha segíteni akarsz, tegyél ide egyet!"

– vagyis akinek van otthon egy fölös, de még használható kabátja, az kiteszi a köztereken elhelyezett vállfákra, fogasokra, akinek meg úgy adódik, hogy szüksége van rá, az le-, majd fölveszi. Nem is kell több.

Ilyen egyszerű ez (Fotók: Szerdahelyi Évi) Ilyen egyszerű ez (Fotók: Szerdahelyi Évi)

A városban a Castellum.do műhelyéhez befutott infók szerint a Városháza téren, valamint a Dózsa Mozicentrum előtt is van  már Szabadfogas-pont, a legszebb találattal Szerdahelyi Évi face-lapja szolgált; a Dunaújvárosi Egyetem Hallgatói Önkormányzatának kommunikációért felelős elnökségi tagja a Campus Étterem bejáratánál lévő gyűjtőpontról számolt be – ráadásul fotóval!

És a tetejébe itt az is megvan, kinek az érdeme a gyűjtőpont létrejötte – ismeretlenül is gigantikus kösziii és hatalmas pacsi jár Zelenka Timinek a kivitelezésért!

FIGYELEM, FELHÍVÁS!

Amennyiben te is tudsz új gyűjtőpontról, küldj róla információt a pontos helyszín megnevezésével, és ha tudsz, mellékelj hozzá képet is! Az infót-képet ide várjuk – és remény szerint frissítjük összeállításunkat!

UPDATE 20.39 Bővül a fogasgaléria!

Hurrá, hurrá és harmadszor is hurrá, drága böngészők és aranyos mindenki, felhívásunk nyomán többen is küldtek képeket a város több pontján fellelhető - és szépen gyarapodó kabátálomány miatt is kitüntetett figyelmet érdemlő - gyűjtőpontokról. 

Linda a Dózsa Mozicentrum előtti térről, valamint a Városháza térről helyzetjelentett - íme!

Erika a Campus Étterem előtti gyűjtőpontnál fotózott - itt is szépen bővül a kabátállomány!

Köszönet és hála, és persze továbbra is várjuk a fotókat!

---------------------------------------------------

 Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához! 

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid 
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do 

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!

 

 

Kommentek