Jégkorong: hosszabbításos vereség a Debrecen ellen

Öcaline • 2017. január 8. 20:25 • Sport 0 7

Hiába vezetett az utolsó felvonás előtt, a végén hosszabbítás után ugyan, de 4-3 arányú vereséget szenvedett a DAB gárdája a Debrecen együttesétől a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban. Csapatunk helyzetek tömkelegét dolgozta ki, de így is megérdemelten győzött az adódó esélyekkel jobban sáfárkodó ellenfél.

A Miskolc elleni, idegenben elszenvedett vereség után a javítás reményében várta a Debrecen együttesét a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája a MOL Liga sorozatában ma este, és a jégcsarnokban rendezett összecsapás tétje leginkább az volt, sikerül-e csapatunknak összeszedettebb, hatékonyabb játékkal kirukkolni a miskolci mutatványnál. Az első percek meddő hazai fölényt hoztak, de az első épkézláb ellentámadásból mégis a vendégek szereztek vezetést a 3. percben (0-1). A debreceni találat nyomán feljebb kapcsolt a DAB, és Dansereau révén a 10. minutumban előnyből sikerült is kiegyenlíteni – igaz, ezt követően már nem látott gólt a harmadban a dunaújvárosi drukkertábor (1-1).
A második felvonásban újra a hazaiak kerültek fölénybe, ráadásul a 27. percben a vezetést is átvették egy elé csorgó korongot kapásból a ketrecbe bombázó Azari révén (2-1).  A gól után kiegyenlítettebbé vált a játék, a mieink több ígéretes ziccert is elpuskáztak, és ahogy ez ilyenkor lenni szokott, a kimaradt lehetőségeket góllal büntette az ellenfél (2-2). Arról, hogy ne egállal várják a meccs fináléját a csapatok, Cseter gondoskodott: a fiatal DAB-center 10 másodperccel a vége előtt vett be Pleszkán ketrecét (3-2).
A harmadik harmad elején szinte lekoppintotta az előző játék mutatványát együttesünk: több formás támadás végén rendre hiba csúszott a befejezésbe, és a 48. percben meg is érkezett a menetrend szerinti feketeleves – újra kiegyenlített a fogcsikorgatva küzdő alföldi legénység (3-3). És mivel a fennmaradó időben több gól nem született, a hosszabbításra maradt a döntés a ligapontok sorsáról – ekkor megint a vendégek összpontosítottak jobban, hiába akadt több nagy DAB-helyzet is, a végén a vendégek örülhettek: 4-3 arányú, hosszabbításos diadaluk nem érdemtelenül született!

Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni HK
3-4 hu.
(1-1, 2-1, 0-1, 0-1)
A DAB gólszerzői: Dansereau, Azari, Cseter.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!