Sportszombat: egy szép diadal, egy kalkulált és egy fájó vereség a mérleg

Öcaline • 2017. január 7. 19:52 • Sport 0 2

A DUE Maarsk Graphics idegenben is kiütötte a Szentes gárdáját 17-9 arányban, a Kohász kézilabdázói komoly csata után 27-23 arányban kikaptak a Ferencváros elleni rangadón, a Dunaferr röplabda csapata gigászi küzdelem nyomán szenvedett 3-1 arányú vereséget a Pénzügyőr gárdájától a labdacsarnokban ma este. Három az egyben a hajtás után!

Három komoly mérkőzés várt a dunaújvárosi csapatokra ma délután és este – íme, az eredmények, egy-egy címszavas beszámolóval!

Vízilabda: végül kiütés Szentesen

A győzelem reményében utazott a dél-alföldi együttes otthonába a DUE Maarsk Graphics együttese, és a Szentes elleni találkozó meg is felelt az előzetes várakozásoknak. AZ első negyedben picit még döcögött a gépezet, de a játékrész végére így is sovány dunaújvárosi vezetésnek örülhettünk (2-3). A rakétákat a második felvonásban gyújtotta be a DUE, nyolc perc alatt hatszor mattolták a szentesi védelmet, és mivel erre csak feleannyi válasz érkezett a túlfélről, a félidőre tetemessé nőtt a Mihók-csapat (5-9).
A folytatás kiegyenlített játékot hozott, a harmadik játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok, így nem nőtt, igaz, nem is csökkent a különbség a két együttes között – a mieink masszív fölényét nem fenyegette veszély az utolsó etap előtt (9-13). Úgy meg aztán pláne nem, hogy a finálé során az egyre jobban elfáradó hazaiak képtelenek voltak bevenni a dunaújvárosi kaput, míg a mieink négy góllal tették még fölényesebbé a diadalt: 17-9 arányban győzött a DUE Maarsk Graphics, ahogy vártuk és reméltük!

Szentes – DUE Maarsk Graphics
9-17
(2-3, 3-6, 4-4, 0-4)
A DUE gólszerzői: Szilágyi 7, Gurisatti 3, Garda 2, Menczinger 2, Somhegyi, Horváth, Luka.

Csak így tovább csajok!

Kézilabda: elmaradt a bravúr a Fradi ellen

A tisztes helytállás, és titokban a bravúr reményében látogatott az FTC otthonába ma este a Kohász kézilabda csapata. A meccs esélyesének természetesen a házigazdák számítottak, ehhez képest az első játékrész elején egyenlő erők küzdelme jellemezte a játékot. Két remek kapus parádézott, így a viszonylag sok hibával tarkított periódusban kevés gól esett – a 10. percben még csak 3-3 volt az állás. A kohászlányok feszes védelme megzavarta a házigazdákat, így néhány perccel később átvette a vezetést a Zovko-gárda (4-6), de ezt követően összekapta magát a vendéglátó, és el is húzott három találattal (10-7). A félidő hajrájában is maradt a Fradi előnye – a szünetre négygólos hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok (15-11).
A szünet után sem változott jelentősen a meccs képlete: küzdött, hajtott a DKKA, de a rutinos fővárosi zöld-fehérek gondosan 3-4 gólon tartották a mieinket (17-13). A második etap derekához közeledve még volt egy fellángolása a Szalai és Kovács vezérletével hajtó Kohásznak, fel is jöttek három gólra, de 21-18-nál újra megrázta magát a Fradi, és sikerrel verték vissza a mieink támadását – sőt, még egy fokozattal följebb kapcsoltak, így tíz perccel a lefújás előtt hatra duzzadt a különbség (25-19). Az utolsó percekben még indított egy hajrát együttesünk, de sajnos már csak az eredmény kozmetikázására futotta, a bajnoki játéknap rangadóját viszonylag simán, 27-23 arányban nyerte a Ferencváros.

FTC – Dunaújvárosi Kohász KA
27-23
(15-11)

A Kohász gólszerzői: Szalai 7, Klujber 3, Kovács 3, Cifra 2, Karnik 2, Rácz-Vincze 2, Molnár, Kudor, Takács D. 1, Hornyák.

Lesz jobb lányok - reméljük!

Röplabda: nagy csata, de sajnos Pénzügyőr-diadal

Régi mumust fogadott a Dunaferr férfi röplabda csapata, ugyanakkor fontos bajnoki egységeket kellett gyűjtenie együttesünknek a legjobb hat közé kerüléshez, így a kötelező győzelem reményében állt bele a meccsbe a Tomanóczy-gárda. Ehhez képest nagyon szoros, végig kiélezett első szettet produkált a két csapat, és a már ekkor idegőrlő csatában felváltva vezettek egy-két ponttal a csapatok – 18-16-nál úgy tűnt, elléphet a Dunaferr, de fordított a vendégek együttese, és végül 24-re meg is nyerte a szettet (0-1).
A folytatás is hasonló küzdelmes csatát hozott, és bár továbbra is hullámzó volt a mieink teljesítménye, elégnek bizonyult egyetlen összeszedett periódus ahhoz, hogy négy ponttal vezessen a hazai gárda (16-12). Ebből a mélyütésből már nem állt föl a fináncok alakulata, szép végjátékkal 18-ra húzta be az egyenlítő szettet csapatunk (1-1). Aki azonban azt hittem, mostantól hengerel a Dunaferr, sajnos tévedett, a harmadik játékot pocsékul kezdtük, és ezúttal a vendégek egysége lépett el hat ponttal (6-12). A szett végére feljavult a hazai védőmunka, ki is egyenlítettünk 21-21-nél, ám a rutinos ellenfél villámgyorsan lezárta a játékot, és újra átvette a vezetést (1-2).
Kegyetlen csatában igyekezett újra egyenlíteni együttesünk, és bár az első percek kiegyenlített játékot, majd sovány hazai vezetést is hoztak, 10-8 után érthetetlenül megingott az építmény, újra a Pénzügyőr percei következtek (12-16). Innen még ismét volt egy kétségbeesett kísérlet a felállásra, de már nem sikerült fordítani, a szettet 20-ra húzta, a meccset 3-1 arányban nyerte a vendégek alakulata – a mieinkre pedig innentől nagyon kemény feladat vár annak érdekében, hogy a hatba kerülés ne kósza ábránd legyen.

Dunaferr SE – Pénzügyőr
1-3
(-24, 18, -21, -20)

Menni kell előre – hajrá Dunaferr!

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!