Jégkorong: komoly küzdelem, de végül hazai diadal Miskolcon

Öcaline • 2017. január 6. 20:51 • Sport 0 3

Hiába került a harmadik harmad elején lőtávolba az ellenfél, vereséggel folytatta a MOL Liga sorozatát a DAB együttese: csapatunk a Jegesmedvék otthonában lépett jégre ma este, és a küzdelmes összecsapás végén 5-2 arányú vereséget szenvedett. Folytatás a Debrecen ellen vasárnap – ott már győzni kell!

Bár mindenképpen a címvédő számított a meccs esélyesének, a bravúrban bízva korcsolyázott jégre a MOL Liga mai játéknapján a Dunaújvárosi Acélbikák együttese Miskolcon ma este. Nem is kezdődött rosszul a találkozó, hiszen a Jegesmedvék sokáig nem találtak fogást Heikki Mälkiä csapatán – de az első harmad derekán egy előnyt már gólra váltott a favorit (1-0). Ezt követően is dicséretesen tartotta magát a DAB, így hiába játszott fölényben a hazai gárda, a harmad végéig nem nőtt tovább a különbség.
A második felvonásban is kemény, kiegyenlített mezőnymunkát produkáltak a csapatok, ám a bírók rendre a mieinket sújtották ítéleteikkel – a 23. percben megduplázta előnyét a Miskolc, amikor pedig három perc múlva egy újabb kisbüntetést váltott gólra a vendéglátó, úgy tűnt, simán behúzza a meccset a borsodi brigád (3-0). A folytatásban azonban újra feszesebbre húzta védőjátékát a DAB, ráadásul több veszélyes támadással is jelezte csapatunk, hogy nem adta föl a küzdelmet.
A befejező játékrész álomszerűen kezdődött a dunaújvárosi kispad felől nézve: a 43. percben Azari szépített az álláson, a gól láthatóan megzavarta a hazai együttest, Nagy Márk 17 másodperccel (!!!) később újra teljesen nyílttá tette a meccset (3-2). A folytatásban a mieink lendületét pár véleményes – és sajnos menetrend szerint jövő – kiállítás törte meg, de a hajrára fordulva még mindig volt esély a szépítésre. Ekkor azonban egy védelmi megingást könyörtelenül kihasznált a hazai gárda, majd az 58. percben egy újabb találat végleg eldöntötte a ligapontok sorsát – ám az 5-2 arányú miskolci győzelem ellenére egyáltalán nincs oka a szégyenre csapatunknak!

A folytatásra sem kell sokáig várni – a Debrecen elleni meccs következik vasárnap hazai pályán, remény szerint akkor győzelemmel folytatja a pontvadászatot együttesünk!

DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák
5-2
(1-0, 2-0, 2-2)
A DAB gólszerzői: Azari, Nagy.

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!