Gyászhír: elhunyt Tóth Margit, többszörös válogatott tornász, dunaújvárosi olimpikon

Dávid • 2017. január 4. 16:11 • gyász 0 119

Tóth Margit fiatalon, élsportolóként (Bali Attila archív kollekciójából, a gyűjtő engedélyével) Tóth Margit fiatalon, élsportolóként (Bali Attila archív kollekciójából, a gyűjtő engedélyével)

Hosszan tartó betegsége után elhunyt Tóth Margit, városunkhoz kötődő többszörös válogatott tornász, olimpikon és magyar bajnok – adta hírül a Magyar Torna Szövetség.

Gyászol a magyar és a dunaújvárosi tornasport, 55 éves korában elhunyt Tóth Margit olimpikon tornász – a többszörös magyar válogatott, magyar bajnok kiválóság december derekán, hosszan tartó betegség után távozott az élők sorából, adta hírül a Magyar Torna Szövetség hivatalos honlapja.
Tóth Margit pályájának legfontosabb mérföldköve az 1976-os montreáli olimpia volt, ahol a magyar válogatottal 4. helyen végzett. Emellett versenyzett az 1978-as tornász világbajnokságon 4. és az 1981-es világbajnokságon 8. helyezést elért magyar válogatottban. Több nemzetközi és hazai verseny győztese volt; a nemzetközi mezőnyben hosszú évekig csak ő mutatott be gerendán a nyújtott testű előre szaltót. A Dunaújvárosi Kohász színeiben ő volt a negyedik versenyző, aki országos felnőtt I. osztályú bajnokságot nyert. Pályafutását az olimpián bemutatott – remek! – talajgyakorlatával idézzük föl!


Az egykori kiválóság később sem szakadt el imádott sportjától: 1981 végén befejezte I. osztályú sportpályafutását, és a Testnevelési Főiskola hallgatójaként a sportág II. osztályában folytatta a versenyzést; 1985-ben egyéni összetettben megnyerte az egyetemi és főiskolai országos bajnokságot, majd a TF elvégzése után testnevelő tanárként kezdett dolgozni és átigazolt a Ferencvárosi TC torna szakosztályába, ahol edzőként is dolgozott.
Tóth Margit 1975-ben Fejér megyében az év női sportolója volt, városunk 1976-ban Pro Urbe díjal jutalmazta teljesítményét.
Az elhunyt kiválóság temetése január 5-én, csütörtökön 11.30 órakor lesz a dunaújvárosi temetőben.

Nyugodjon békében – legyen neki könnyű a föld!

 

Kommentek