Vízilabda: minden jó, ha a vége ennyire jó!

Öcaline • 2016. október 22. 19:13 • Sport 0 13

Az utolsó negyedben mutatott parádé nyomán magabiztos diadalt aratott a DUE Maarsk Graphics nő vízilabdacsaoata a Szentes elleni rangadón a Fabó Éva Sportuszodában ma délután: a Mihók-csapat az első három  játékrész kiegyenlített csatája után robbantott, és végül megérdemelten győzött 14-9 arányban. Így tovább csajok, szép volt nagyon!

Komoly csatára készült a DUE gárdája a Szentes ellen a sportuszodában ma délután: mivel a két együttes fej-fej mellett áll a tabellán, az igazi rangadó ígérete mellett "dupla pontot" ért a győzelem – már csak ezért is fontos volt a siker Mihók Attila gárdája számára. Ahogy várhattuk is, gyorsan nekiesett egymásnak a két csapat, és mivel a mieink támadásszervezése összeszedettebb volt, az első negyed végére meg is lógott két fával a vendéglátó (4-2).
A Szentes azonban nem adta fel, sőt, a második felvonás elején nemcsak egyenlíteni tudott, de fordított is – a játék feléhez közeledve a vezetést is átvette (4-5). Ekkor Mihók Attila gárdáján volt a sor, hogy megrázza magát, és bár nem sikerült visszavenni a fórt, a játékrész lefújásáig kiegyenlített a hazai együttes (6-6). Amilyen küzdelmes volt az első kettő, olyan kiélezetté vált a harmadik játékrész: Ziegler és Slagter találataival elhúzott a DUE, de azonnal közelebb zárt az alföldi alakulata – az utolsó negyedre fordulva még mindig semmi sem dőlt el (8-7).
Ekkor azonban nagyot robbantott a dunaújvárosi alakulata: az alaphangot Gorváth, majd Szilági találata adta meg, majd Menczinger zsinórban szerzett három találata már teljesen szétzilálta a szentesi védelmet – ezzel el is dőlt a fontos bajnoki pontok sorsa (13-7). A folytatásban még ugyan kozmetikázott az eredményen a vendégek együttese, de a DUE biztos diadalát már nem fenyegette veszély – csapatunk  meggyőző fölénnyel, 14-9 arányban nyerte a rangadót!

Nagyon szép volt csajok – csak így tovább!

DUE Maarsk Graphics - Hungerit Szentes
14-9 (4-2, 2-4, 2-1, 6-2)

A DUE gólszerzői: Menczinger 4, Somhegyi 2, Slagter 2, Horvát2, Szilágyi 2, Gurisatti, Ziegler.