Öcaline • 2016. október 21. 10:47 • Sport 0 0

Három együttesünk készül nagy csatára a következő napok sportkínálatában – a menüben ráadásul rendre olyan összecsapások szerepelnek, amelyek kiélezett küzdelmet, nagy rangadót ígérnek! Lássuk máris – részletes kínálat a hajtás után, időrendben!

Vízilabda
október 22., szombat 17.00
DUE Maarsk Graphics – Hungerit Szentes

A sort a női pólósok összecsapása nyitja – a nagy kérdés pedig az, túltette-e magát a csapat az UVSE elleni, lássuk be, sima vereségen. Túl sokat nem szomorkodhattak a lányok, hiszen az egyik legnagyobb rivális, a Szentes gárdája ellen nézhetnek farkasszemet Gurisattiék a Fabó Éva Sportuszodában. A találkozó várható élességéről mindent elmond, hogy mindkét gárda 9-9 ponttal várja a rangadót, a DUE jobb gólaránya révén harmadik az alapszakasz-tabellán, a Hungerit rögtön a Mihók-alakulat után, negyedikként következik.

Nagy csata lesz, harcos amazonokkal – és persze nagy szükség van a drukerek biztatására is a szombat délutáni erőpróbán!

Gyerünk csajok – győzni kell!

Jégkorong
október 22., szombat    18.30
Dunaújvárosi Acélbikák    –    MAC Budapest

A Fradi emlékezetes kiporolása, majd a Fehérvár elleni győztes kupameccs után a szezon egyik csúcsrangadóját vívhatja meg szombaton az Acélbikák alakulata: az ellenfél a MOL Liga egyik meghatározó alakulatává izmosodott, nyíltan a ligatrófea elnyerésére törő MAC gárdája lesz. És bizony hiába az elmúlt napok sikerszériája, ezen a porondon csak akkor számíthat sikerre Lee Gilbert legénysége, ha az első pillanattól az utolsóig élesen, hatékonyan és fegyelmezetten vetik magukat a küzdelembe játékosaink. Mivel az alapképlet szerintem az, hogy bárkit, de tényleg bárkit el tud kapni a DAB, a közelgő erdélyi túra előtt nagyon jó lenne egy nagy skalpot felmutatni a Bikák táborának a meccs végén!

Hadd zúgjon a "Hajrá Bikák!"

Röplabda
október 23., vasárnap 15.00
Pénzügyőr SE     – Dunaferr SE

A tabellán elfoglalt pozíciókat tekintve ellenkező előjellel ugyan, de szinte lekopírozza a női pólósok állását a Dunaferr SE röplabda csapata: a harmadik és negyedik helyezett csap össze, de itt úgy, hogy Tomanóczy Tibor gárdája rögtön a Pénzügyőr után következik az aktuális erősorrendben. A képlet tehát egyszerű: amennyiben a fővárosi találkozón sikerül győzni csapatunknak, úgy helyet cserélhet a fináncokkal a kohászok együttese. Igen ám, de ehhez biztos lesz egy-két szava aktuális ellenfelünknek is – a Pénzügyőr rutinos, jól játékosokból álló, remekül összerakott gárda, ráadásul hazai közönség előtt várja a mieinket. A győzelemhez valódi bravúr kell – viszont ebből már produkált párat a Dunaferr!