Jégkorong: riasztóan kínos siker a Belgrád ellen

Öcaline • 2016. szeptember 30. 21:16 • Sport 0 3

Kiégne a képernyőd, ha pacekba nyomnám a vakert, drága olvasó, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy minden ízében kínos meccset tolt ma a DAB jégkorong csapata a Belgrád ellen. Büntetőkkel nyertünk 4-3 arányban, és ha azt mondom, a közönség kivonulásakor nyomott kokodzsambó mentette meg az estét, hát még kurva finom voltam, de tényleg.

Kezdjük egy viszonylag egyszerű gondolattal: talán nem voltam egyedül a lelátón azzal a dőre előfeltevéssel, hogy az Acélbikák alakulatától csak a győzelem, méghozzá a fölényes diadal az elvárható eredmény a liagújonc, eddig pont nélkül a tabella utolsó helyén szerénykedő HK Beograd ellen. Az első percek vissza is igazolták a fenti elvárást: a pozíciók különbségéből eredő fölényt alakított ki a Gilbert-legénység, és bár a helyzetkihasználás miatt joggal bosszankodott a dunaújvárosi tábor, a 11. percben végre a vezetést is megszerezte együttesünk – Dansereau révén került előnybe csapatunk (1-0). A folytatás is biztatóan alakult, a 17. percben Azari találatával már két góllal vezetett a csapat, és a látottak alapján nem is lehetett gond a folytatással.
Igen ám, de a sportban minden játékrész a lefújásig tart, és ez a tézis hatványozottan igaz a jégkorongra: elég volt egy kis kihagyás, és alig másfél perc alatt egalizált a Belgrád – a szünetre már döntetlennel vonulhattak a csapatok (2-2). A vesszőfutás ráadásul nem ért véget a szünettel, a második harmadban nem volt számottevő különbség a felek között – igaz, több helyzetet alakított ki csapatunk, de a vendégek kontrái veszélyesek voltak. Ráadásul míg a mieink a legígéretesebb lehetőségeket is sikerrel elszúrták, a felvonás végjátékában kegyetlen bosszút állt a szerb gárda – egy megingást kihasználva átvette a vezetést (2-3).

Aki esetleg azt gondolta, hogy a harmadik felvonásra egy kiadós edzői letolás nyomán új felfogásban korcsolyázik ki csapatunk, sajnos nagyot tévedett: küzdött, kapart a DAB, de igazi hatékonyság nélkül játszott a csapat – az 55. percben nem is szép játékkal, hanem kicsikart egyéni akció végén sikerült egyenlíteni. Németh Péteré az érdem, hogy visszahozta a meccsbe csapatunkat. A finálé során – majd az öt percen át tartó, 3-3 elleni játékban legurult hosszabbítás során – meddő fölényben, a legnagyobb ziccereket is makacs elszántsággal kihagyva borzolta a végletekig a szurkolói kedélyeket a hazai gárda, végül csak két belőtt büntetővel sikerült nyerni 4-3 arányban.
Nem emlékszem ennél kínosabb diadalra a jégpályán – nem mondok mást, az estét csak az mentette meg, hogy a kokodzsambó dallamaira hagyhattuk el a lelátót!

És abba egyelőre belegondolni sem merek, mi vár a csapatra a feszített tempót diktáló MAC ellen a Tüskecsarnokban vasárnap.

Mestermérleg

Hasonló húrokat pengetett értékelésében Lee Gilbert is – az Acélbikák kanadai mestere szerint mindenki ellen megbosszulja magát, ha nem hatvan percig játszik koncentráltan csapata:
– Kétgólos előnyben hátradőltünk, a Belgrád pedig becsületesen dolgozott, és a végén mi örülhettünk a hosszabbításnak. Úgy érzem ettől függetlenül mi voltunk a jobb csapat, és megérdemelten hoztuk el a két pontot – de ennél több kell a folytatásban!