Futsal: kőkemény rangadó helyett gyorsan döntött a Győr

Öcaline • 2016. szeptember 29. 21:00 • Sport 0 2

A várt-remélt szikrázó és kiélezett küzdelem helyett nagy pofonosztást láthatott a közönség a Dunaferr és a Győr meccsén a sportcsarnokban ma este: a Rába ETO semmit sem bízott a véletlenre a futsal bajnokság harmadik fordulójában, gyorsan dűlőre vitte a bajnoki pontok sorsát, és végül kiütéses, 9-3 arányú győzelemmel távozott. Más kávéház sajnos...

A forduló rangadójának ígérkező meccse fogadta a címvédőt a Dunaferr DUE Renalpin gárdája a sportcsarnokban ma este. A mieink nagyon fogadkoztak, hogy köszörülnek a győri katlanban elszenvedett edzőmeccses vereség csorbáján, de a találkozó esélyesének ezzel együtt a címvédő, idén is nyíltan a bajnoki címre törő Rába ETO számított.
Aztán  gyorsan kiderült, hogy teljesen más intenzitással és szervezettséggel állt bele a meccsbe a vendégek alakulata Fehér Zsolt legénységénél: már az első perctől dominált a Győr, és a 3. percben góllá is érett a fölény (0-1). A mieink beszorultak, a Rába-partiak vérszagot kaptak, és újabb négy perc alatt három gólt szerezve lényegében a félidő derekához közeledve eldöntötték a pontok sorsát (0-4). Időt kért és kapust cserélt a mieink mestere, de ez sem sokat segített – egy-egy villanást nem számítva végig a Győr uralta a játékot, és bár Schrancz góljával szépített a Dunaferr, a félidőre már KO-t érő fölénnyel vonulhatott a favorit (1-7).

Sakk-matt helyzetek  - és be is lövi az ETO Sakk-matt helyzetek - és be is lövi az ETO

A második felvonásban legjobbjait már pihentette a Győr, de ezzel együtt is csak egyenlő erők küzdelmét láthatta a közönség: tisztességgel küzdött a Fehér-gárda, de igazán nem sikerült ráerőltetnie akaratát a végig lendületesen támadó, határozott, célratörő címvédőre. 1-8 után ugyan kicsit visszavett a tempóból a Győr, több szép dunaújvárosi helyzet is kimaradt, de Schranz egy szép szabadrúgással újabb becsületgólt jegyezhetett (2-8).  A végjáték a bírók szerepvállalás nyomán meglehetősen parázsra sikeredett, Horváth kiállítása paprikázta forrpontig a kedélyeket. A fórt gólra váltotta az ETO, de az utolsó másodpercekben Hosszú távoli bombájával alakult ki a végeredmény: 9-3 arányban győzött a győri alakulat – a látottak alapján sajnos megérdemelten.

Más szint, más minőség – ez a nagy helyzet most.