Kézilabda: a vártnál keményebb meccs, de végül diadal a Békéscsaba ellen

Öcaline • 2016. szeptember 28. 19:52 • Sport 0 0

A félidőben még fázott, de a végére fordított és 28-24 arányú győzelemmel folytatta a bajnoki pontvadászat sorozatát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese: csapatunk a bajnokságban  eddig nyeretlen Békéscsaba gárdáját fogadta  ma este, és a vártnál jóval nehezebben csikarta ki a győzelmet!

Két győztes meccsel a háta mögött ma újabb, ezúttal fölényes siker reményében várta a Békéscsaba gárdáját a DKKA a sportcsarnokban – ugyanakkor azt is tudta mindenki, hogy néha éppen az ilyen papírforma találkozókat a legnehezebb behúzni.
Éppen ez az aranyigazság érvényesült az első félidőben: bár az első percek a mieinknek sikerültek jobban, és gyorsan meglépett két góllal ellenfelétől a Dunaújváros (4-2), a Kohász-tábor legnagyobb döbbenetére nemcsak megközelítette, de 8-8-nál be is fogta együttesünket a lelkes csabai alakulat – és még alig több mint 10 perc telt el a meccsből. A folytatás sem volt szépségdíjas: kapust cserélt Zovko mester, de továbbra is nagyon ingatag volt a mieink védelme, így folytatódott a rémálom. Nemcsak egyenlőre hozta az állást ugyanis az ellenfél, de át is vette a vezetést a játékrész fináléjára fordulva – és mivel továbbra is csak nyomozta saját játékát a hazai együttes, a félidő igen elszomorító eredményt hozott (13-15).
A fordulás után szerencsére jóval összeszedettebb védőmunkával rukkolt ki a Zovko-gárda, és a végül 11 találatig (!!!) jutó Micijevic vezérletével ha nem is gyorsan, de a felvonás derekához érve biztosan fordítani tudott a Kohász (19-17). Innentől már egyértelműen a hazai gárda dominálta a játékot, és bár lelkesedés terén továbbra is csillagos ötösre vizsgázott az ellenfél, a meccs hajrájához közeledve egyre inkább érvényesítette a papírformát együttesünk. Az utolsó percekben már biztosan őrizte megharcolt előnyét a kohászlányok gárdája, s a végén megérdemelten győzött 28-24 arányban. És bár az első félidőt biztos nem tesszük a dicsőségfalra, a győzelem mellett az is számottevő mutatvány, hogy bár nem játszott kimagaslóan, de nagyon akart és nagyot küzdött a csapat!

Szép a vége lányok – csak így tovább!

Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia - Békéscsaba

28-24 (13-15)

A DKKA gólszerzői: Micijevic 11, Rácz-Vincze 5, Kovács 5, Szalai 3, Klujber 2, Hornyák 2.

(Archív fotó: kohaszkezi.hu)