Kajak-kenu: brutálisan nagyot ment Slihoczki Ádám a jövő bajnokainak viadalán

Öcaline • 2016. szeptember 26. 09:28 • Sport 0 0

Parádés mérleggel zárta az Olimpiai Reménységek versenyét Slihoczki Ádám: a Dunaferr fiatal kenusa öt arany- és egy ezüstérmet szerzett a jövő bajnokainak megméretésén – ezzel beállította Hajdu Jonatán klubrekordját Ténytár a hajtás után – és nagy-nagy gratuláció! Ja, meg Róbert Gida! :D

Két dunaújvárosi versenyző részvételével rendezték Szegeden a kajak-kenus Olimpiai Reménységek Versenyét – kiváló utánpótlás kenusaink, a 17 éves Slihoczki Ádám és a 15 éves Kollár Kristóf már hétfő óta Szegeden készült a hét végi viadalra, amelynek – mint az olimpiák éveiben mindig – a Maty-éri nemzetközi pálya adott otthont. Az erőpróba léptékére jellemző, hogy az ORV az elmúlt esztendőkben a 15-17 éves korosztály legnagyobb nemzetközi seregszemléjére vált – idén is rengetegen neveztek, az Amerikai Egyesült Államoktól kezdve Szingapúron át Új-Zélandig a világ minden tájáról érkeztek a kajak-kenus fiatalok, hogy részt vegyenek a korábban a visegrádi négyek versenyének indult viadalon.

A verhetetlen páros – Slihoczki Ádám és Szőke Attila három számban három aranyat lapátolt össze! A verhetetlen páros – Slihoczki Ádám és Szőke Attila három számban három aranyat lapátolt össze!

Ebben a mezőnyben már egy döntős pozíció is nagy fegyvertény, ugyanakkor Molnár Gergely növendékei érmes reményekkel vágtak neki a szegedi erőpróbának – aztán az élet igazolta, hogy kiválóan időzítették a csúcsformát.
A sorozat első, pénteki versenynapján két számban volt érdekelt a Dunaferr SE kenusa, Slihoczki Ádám – aki remek versenyzéssel, száz százalékos teljesítményt nyújtva igazolta tehetségét, hiszen mind a kenu kettesek 200 méteres döntőjét, mind a kenu négyesek 200 méteres fináléját megnyerte aktuális csapatával (párja Szőke Attila volt, négyesben a világ lexebb nevű kenusa, Kállai Róbert Gida, valamint Mitró Márton és Szőke Attila társaként lapátolt).
A folytatás is remekül sikerült – a szombati sorozatban Ádám három versenyszámban volt érdekelt, míg Kollár Kristóf egy számban indult. Mindkét versenyzőnk remekül szerepelt, hiszen egyfelől mindegyik futamban kiharcolták a döntőbe jutást, majd mindegyik fináléban éremmel zártak! Ádám a pénteki két arany mellé gyűjtött újabb kettőt és egy ezüstéremmel is bővítette kollekcióját: Szőke Attilával megnyerte a C-2 1000 méteres döntőjét, Kállai Róbert Gida, Zombori Csongor és Szőke Attila társaságában pedig a négyesek 1000 méterén győzött!  A kenu egyesek mezőnyében is dobogós lett 1000 méteren, hiszen egy kanadai induló mögött a másodikként csapott célba. Még egy nagyon szép eredménynek örülhetett a Dunaferr szakmai stábja szombaton: Kristóf nyakába ezüstérmet akasztottak a kenu egyesek 1000 méteres döntője után a 15 évesek korosztályában.

Kollár Kristóf célba csap - ezüsttel nyitott a 15 éves reménység! Kollár Kristóf célba csap - ezüsttel nyitott a 15 éves reménység!
Ezzel még mindig nem ért véget az ORV sorozata: az utolsó versenynapon két számban volt érdekelt a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztálya – Slihoczki Ádám a C-2 500 méteres döntőjén elhódította ötödik (!!!) aranyérmét – párja ezúttal is Szőke Attila volt –, míg Kollár Kristóf a 15 évesek C-1 500 méteres versenyszámában éppen lemaradt a dobogóról, negyedikként ért célba. Mint említettük, a Dunaferr fiatal tehetségeinek felkészülését Molnár Gergely irányította; mivel Kristóf tanulmányait Pakson folytatja, az ő felkészülését Bedecs Ferenc és Meczker András is segítette.

Csodájukra jár a világ! Csodájukra jár a világ!

A magyar csapat teljesítményét remekül illusztrálják a számok – nem túlzás a szakszövetség hivatalos honlapjának értékelése, amely szerint ismét a magyar kajak-kenus utánpótlást csodálja a világ. A mieink 29 aranyérmet és mindösszesen 54 dobogós helyezést szereztek a 15-17 éves korosztály legjobbjainak rendezett viadalon, pedig korábban még egyetlen hasonló utánpótlás regattán sem gyűlt össze ennyire népes és erős mezőny. De vissza végül a helyi erőkhöz: kiugró teljesítményével Slihoczki Ádám beállította Hajdu Jonatán klubrekordját, aki korábban szintén ötször állhatott a dobogó legfelső fokára egyetlen ORV verseny folyamán.

Csak így tovább, fiatalok – jár a nagy-nagy gratuláció!

(Fotók: Magyar Kajak-kenu Szövetség)