Kézilabda: riasztó nyitány után hengerelt a Kohász

Öcaline • 2016. szeptember 25. 10:15 • Sport 0 3

Kétarcú meccset játszott a Fehérvár elleni megyei rangadón a DKKA női csapata a sportcsarnokban szombaton este: Zdravko Zovko gárdája az első felvonásban alaposan ráijesztett a Kohász-táborra, de a végére érvényesítette akaratát – és megérdemelt, 24-20 arányú győzelmet aratott.

Kemény csata várt a bajnoki pontvadászat első hazai meccsén a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia: csapatunk a nyári igazolások során komolyan megerősített Fehérvár gárdáját fogadta, és a mindig szikrázó összecsapást ígérő meccs legfontosabb kérdése az volt, mennyiben tudja rákényszeríteni saját játékát ellenfelére a Zovko-alakulat.

Nos, az első percek legfontosabb jelzője dunaújvárosi szemmel a "riasztó" volt: sok apró hiba bosszantotta a drukkereket, csapatunk több ziccert is elpuskázott, ráadásul a gyors fehérvári kontrák révén két góllal meg is lépett az ellenfél (2-4). A DKKA mestere gyorsan meg is elégelte a mutatványt, és időt kért, mielőtt elszalad a fehérvári szekér (3-6). Ezt követően volt egy rövid feltámadás, Dávid-Azari és Molnár is betalált, de a védelem hibáit gyors gólokkal büntette a Fehérvár (6-9).
A fordulatot a játékrész dereka hozta: Oguntoye jó védései tartást adtak a védelemnek, ráadásul a helyzetkihasználás terén is jelentősen javult a Kohász – végre sikerült is az egyenlítés (9-9). Ebből a sorozatból még meglépett az ellenfél, de a félidő fináléjában végre a Kohászon volt a fordítás sora: az utolsó percre a meccs kezdete óta először tapsolhatott dunaújvárosi vezetésnek a dunaújvárosi tábor (12-11). Megnyugodni azonban egy pillanatra sem lehetett: a lefújás előtt pár másodperccel egyenlített a Fehérvár – és a mutatott hullámzó játék alapján idegbajos folytatás várt a közönségre (12-12).

A fordulás azonban szerencsére fordulatot is hozott: érzékelhetően feljavult a Kohász játéka, és a feszesebb védőmunka, valamint a pontosabb támadásvezetés nyomán ha lassan is, de biztosan átvette a játék irányítását együttesünk – ez végre az eredmény terén is megmutatkozott (17-14). A folytatás igazi szezon eleji meccset hozott: sok hibával, de nagy elszántsággal harcolt mindkét együttes, és a második felvonás második felére is maradt izgalom bőven – tartotta ugyan vezetését a Zovko-csapat, de igazán nem tudott meglépni ellenfelétől (20-18).
A játék utolsó percei is nagy csatát hoztak, és bár a Fehérvár is nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, csapatunk taktikusan megőrizte minimális előnyét, majd a végén növelni is tudott a csapásszámon: a remeklő Kovács és a szintén fontos gólokat jegyző Dávid-Azari vezérletével hengerelt a Kohász, s végül megérdemelten aratott 24-20 arányú diadalt.

Mestermérleg

A csapat kétarcú játékát emelte ki villámértékelésében Zdravko Zovko vezetőedző is – a DKKA mestere szerint a győzelem értékét növeli, hogy nagyot küzdött, és kiváló erőkből álló ellenfelet fektetett két vállra csapata:
– Sajnos az első félidőben akadozott a gépezet – a védőmunkával elégedett voltam, de a támadások terén rengeteg volt a hiba, így végül magunkat hoztuk kegyetlenül nehéz helyzetbe. Szerencsére a folytatás már a miénk volt: sikerült góllal, gólokkal befejezni a támadásokat, és mivel a védőmunka és a kapusteljesítmény továbbra is megfelelő volt, végül ennek nyomán sikerült itthon tartani az értékes bajnoki pontokat!

Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémi – Alba Fehérvár KC
24-20
(12-12)

A Kohász gólszerzői: Kovács 8, Dávid-Azari 5, Micijevic 3, Rácz-Vincze 2, Cifra 2, Hornyák 2, Molnár, Termány.

Szép volt csajok – csak így tovább, hajrá Kohász!