Jégkorong: szép reváns, sima győzelem a Debrecen ellen

Öcaline • 2016. szeptember 23. 20:11 • Sport 0 11

Esélyt sem adott ellenfelének a DAB jégkorong csapata a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban: a Gilbert-legénység már az első két játékrészben dűlőre vitte a dolgot, és remek védelmének, valamint kiemelkedő kapusteljesítményének hála 4-0 arányú diadalt aratott a Debrecen ellen. Így kell srácok, szép volt Bikák!

Kemény meccsre készült a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a MOL Liga sorozatában ma este: együttesünk azt a Debrecent fogadta, amely a közelmúltban a szezon első vereségét mérte a csapata – így a gárda a presztízs/visszavágás reményében várta az összecsapást a jégcsarnokban.
Ezzel együtt nem kezdődött valami szépen a találkozó: fölénybe került ugyan Lee Gilbert együttese, ám a lehetőségekkel nem sikerült élni, az első harmad derekáig nyomasztó gólcsend jellemezte a mieink játékát – ráadásul a vendégek kontráiban rendre ott volt a vezetés riasztó lehetősége. Szerencsére Duschek Dávid remekül teljesített a DAB ketrece előtt, majd végre-végre meglett az áhított vezetés is – Németh Péter révén jutott előnyhöz együttesünk a 13. perc derekán (1-0)

Remek védelem + Duschek-bravúrok = nullára hozták! Remek védelem + Duschek-bravúrok = nullára hozták!

A gól új lendületet adott a csapatnak, egyre-másra alakította ki ígéretes helyzeteit a hazai gárda, és végre Becze Tihamér is betalált hazai pályán – a 18. percben megduplázta előnyét a Dunaújváros (2-0). Ami nem sikerült az elején, az összejött a harmad végén: hiába kerültek előnybe az alföldiek, a lefújás előtt 10 másodperccel Cseter egy szép kontra végén hátrányból is bevette Pleszkán kapuját (3-0).
A második felvonásban a játék képére rányomta a bélyegét a mieink megnyugtató előnye, a DAB sok szép helyzetét a Debrecen görcsös akarása ellensúlyozta a szépítésért – ám a jól záró hazai védelem, valamint a remeklő Duschek sikerrel állta útját a vendégek rohamainak.

Végig biztos hazai fölény Végig biztos hazai fölény

Gól sokáig nem született, de hogy a végén mégis, az a Becze-Rubin-Borbás triónak köszönhető – egy szép figura végén "Borbi" fejezett be gólt érően egy előnyjátékot (4-0).
A harmadik harmad már nem sok izgalmat hozott: a Gilbert-alakulat végig kontroll alatt tartotta a meccset, az eredmény nem változott – az áhított reváns simán meglett, Duschek a szezon első shoot out-jának örülhetett, az Acélbikák alakulata meggyőző játékkal 4-0 arányú diadalt aratott; teljesen megérdemelten.

Mestermérleg

Érthető örömmel nyilatkozott a nyertes meccs után a DAB kanadai vezetőedzője is – Lee Gilbert szerint fontos volt, hogy nem foglalkoztak a múlttal, hiszen ma az volt a legfontosabb, hogy megnyerjék a találkozót:
– Még sok munka vár ránk, lépésről lépésre haladunk előre. A győzelem ellenére voltak hibáink, amelyeket ki fogunk elemezni, és azokat megpróbáljuk kijavítani. Nagyon fontos hazai győzelmet szereztünk – de mostantól arra kell koncentrálnunk, hogy idegenben is sikeresek legyünk.