Kajak-kenu: szép dunaújvárosi eredmények az utánpótlás bajnokságban

Öcaline • 2016. augusztus 5. 18:47 • Sport - utánpótlás 0 0

Remekül szerepeltek a Dunaerr SE versenyzői a gyermek, kölyök és serdülő magyar bajnokság megméretésén: Kolonics György Emlékverseny néven futó a viadalnak Sukoró adott otthont a közelmúltban, a legeredményesebb versenyzőnk a kenus Kollár Kristóf lett, aki 500 méteren magyar bajnok, 1000 és 4000 méteren pedig második helyezett lett a 15 évesek között!

Szép dunaújvárosi vonatkozású eredmények egész sorával ért véget a Kolonics György Emlékverseny – a gyermek, kölyök, serdülő magyar bajnokság viadalsorozatának Sukoró, adott otthon a közelmúltban, és ahogy az lenni szokott, a megméretésen nagy számban vettek részt a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztálya utánpótlás korú versenyzői is. Weixl Mónika és Molnár Gergely növendékei ezúttal is szép sikereket arattak – a viadalon különösen kitűnt Kollár Kristóf eredményessége.

Kovács Kristóf három medált lapátolt össze! (Fotó: Dunaferr SE) Kovács Kristóf három medált lapátolt össze! (Fotó: Dunaferr SE)

A fiatal dunaújvárosi kenus a 15 évesek körében három medált is begyűjtött, 500 méteren elsőként vágott célba, 1000 és 4000 méteren pedig második helyen végzett korosztályában.

Lássuk a pontszerző (1-6.) eredményeket – íme!

C-1 férfi serdülő U15 500 méter            1. Kollár Kristóf
C-1 férfi serdülő U15 1000 méter            2. Kollár Kristóf
K-4 férfi kölyök U14 1000 méter            5. Árva Bálint – Decsi Márk (Bucsi Dániel – Pahocsa Kristóf Rácalmás)
C-1 férfi serdülő U15 200-2000 méter        5. Pető Ákos Zsolt

C-1 férfi serdülő U15 4000 méter (18)        2. Kollár Kristóf
K-1 férfi kölyök U14 4000 méter (33)        5. Decsi Márk
K-1 férfi kölyök U13-14 2000 méter (19)        4. Rónai Márton
K-1 női kölyök U13-14 2000 méter (7)        2. Decsi Dorina
MK-1 vegyes gyermek U12 4x300 méter váltó    4. Árva Gréta – Mérges Anna – Koós Marcell – Éberhardt Richárd

Gratulálunk a Dunaferr fiatal tehetségeinek!

> Hírmix: katt ide a nap további híreiért!
> Ne maradj le semmiről, kövess minket a facebookon is!