Kézilabda: vereség a vége – de az ötödik hely meglett!

Öcaline • 2016. május 26. 20:33 • Sport 0 10

Kétarcú meccsen szenvedett egygólos, 28-27 arányú vereséget a Fehérvár KC otthonában a DKKA női kézilabda csapata a bajnoki rájátszás párharcának második összecsapásán – ám mivel itthon nyolc gól volt a differencia, végül mégis az ötödik helyen zárt Zdravko Zovko együttese.

Abban bíztunk, hogy a nagy dolgok eldőltek itthon, 34-26-ról képtelenség fordítani, biztatgattam magam a meccs előtt – és igazán az volt a kérdés, sikerül-e annyira felpörögni az évzáróra, hogy otthon is legyőzi a Fehérvár együttesét a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a bajnoki rájátszás ötödik helyéért folyó párharc visszavágóján ma este. Az is tiszta volt ugyanakkor, hogy nemcsak a kohászlányok, de a lelkes, jó erőkből álló fehérvári gárda is győzelemmel szeretne búcsúzni közönségégétől – így mindenképpen élvezetes, küzdelmes csatát ígért a szezonzáró.

A meccs elején mindenesetre a hazaiak akarata érvényesült, hiszen két góllal is megugrott a Fehérvár, ám gyorsan rendezte a sorokat a Zovko-gárda, és az egyenlítést követően el is lépett három találattal (4-7). A hazai időkérés sajnos jót tett a szomszédvári lányoknak, a játékrész derekához érve minimálisra csökkent a vendéglátók hátránya (6-8). A dunaújvárosiak mestere is időkéréssel igyekezett felpörgetni csapatát – sikerrel: a végig remeklő Kovács újabb találatával megkezdte a leszakadást a Kohász, és mivel Triscsuk, valamint Azari is remekül fejezett be egy-egy akciót. a forduló hajrájához érve ismét magabiztos előnyt kovácsolt együttesünk (8-13). Az utolsó percekben picit közelebb zárkózott a Fehérvár, de a biztos előnyt – és pláne az összesítésben igazán számító fórt – nem nagyon veszélyeztették (11-15).

A második felvonást újra a hazaiak kezdték jobban, vissza is zártak két fára, de így is biztosan őrizte összesített előnyét együttesünk (14-16). És mivel a különbség sokáig nem változott, már csak az volt a kérdés, ki nyeri a mai meccset – az ötödik hely elérésére már nem igazán volt sansza a vendéglátóknak. Becsületükre legyen mondva, komoly, küzdelmes párharcra kényszerítették a mieinket, igaz, a félidő feléhez érve visszaállt a korábbi meggyőző különbség (16-20). A folytatásban is tartotta az előnyt a Kohász, de az 50. perctől hosszú hajrát nyitott a lelkesen küzdő hazai gárda, és miközben a mieink egyre többet hibáztak, a hazaiak egyre közelebb  kerültek (25-27). A véghajrában is a fehérvári lányok játszottak pontosabban, az utolsó találatokat is ők vitték be – szám szerint hármat –, így végül megfordították az állást: 28-27 arányban megnyerték a találkozót.

Viszont összesítésben még így is a Kohász diadalmaskodott – méghozzá jelentős, hét gólos különbséggel szerezte meg a bajnoki tabella ötödik helyét.

Az utolsó percekért fejmosás, a párharc során kivívott győzelemért gratuláció jár a csajoknak – szép volt lányok, hajrá Kohász jövőre is!

Fehérvár KC – Dunaújvárosi Kohász KA
28-27
(11-15)

A Kohász gólszerzői: Vincze 6, Szalai 4, Kovács 4, Triscsuk 4, Azari 4, Bulath 2, Horváth, Klujber, Takács D.

(Címlapkép és belső oldali fotók: kohaszkezi.hu - Turcsány Fruzsina felvétele)