Orbán-vizit Dunaújvárosban: nehéz szülés

Öcaline • 2016. május 20. 10:27 • Közélet 0 242

Orbán Viktor a tervek szerint jövő kedden látogat szeretett városunkba, és hiába a közelgő időközi önkormányzati választás (ami az egyik lehetséges apropóul szolgál a vizithez), a menetrendet ismerő megbízható forrásunk szerint "nagygyűlés nem lesz, csak városházi egyeztetés". A kormány Modern városok program néven futó ígéretcunamija hozzánk is elér – az Index terjedelmes összeállítást szentelt a látogatásnak.

"Látszólag nagy lesz az öröm, pedig a miniszterelnöknek már nagyon elege van a helyi Fideszből. Az elmúlt években kemény dolgok történtek a városban, hullottak a fejek a párt körül, és még hullani is fognak."

– ezzel a nem éppen finomkodó bevezetővel startol a vezető hírportál szeretett városunkról szóló összeállítása. Amelyet egyébként éppen annak apropóján tett közzé az Index, hogy május 24-én, kedden Dunaújvárost is útba ejti a Modern városok program néven futó kormányzati road show, amelynek ceremóniamestere és főszereplője Orbán Viktor miniszterelnök lesz. A kormányfői vizitről amúgy egy kummantás sincs a város/önkormányzat hivatalos honlapján, pedig a menetrendet ismerős forrásunk szerint városházi egyeztetés áll Orbán Viktor látogatásának fókuszpontjában; igaz, nagygyűlést ezúttal nem terveznek. 
Az indexes összegzés szerint azonban a pártelnök-kormányfő nem csupán osztogatni – illetve miket is beszélek, osztogatásról jobbára nincs szó, inkább ígéretekről, szóval inkább: ígérni – érkezik szeretett városunkba (remek időzítéssel, éppen másfél héttel az időközi önkormányzati választás előtt). A hírportál úgy tudja, hogy a Fidesz-vezérkarnak elege van a dunaújvárosi potentátokból – a helyi vezérkarnak

"nagyon nem átlagos a viszonya a kormánypárt vezetésével"

és az sem véletlen, hogy a fideszes irányítással üzemelő megyei jogú városok közül a miniszterelnök utolsó előttiként érkezik szeretett városunkba.

Könnyű séta a fekete városban Könnyű séta a fekete városban

A vizit időzítése az Index szerint sem véletlen – az persze kérdés, a Gál Roland-ügy, a még mindig katasztrofális közvilágítás, és legutóbb a Helyi Választási Bizottság első fokon elmarasztaló döntése mennyit ártott a hatalmi többség reputációjának –, miközben az összeállítás szerint a kormányfői vizit éppen kilenc hónapja várat magára; egyébként éppen ez adott ötletet a címben megfogalmazott szülés-párhuzamhoz.

Az összeállítás szerint Orbán Viktort éppen a sorozatos dunaújvárosi botrányok tartották távol a településtől  – hadd legyek büszke arra, hogy a hírportál sorra veszi az érzékeny témákat, amelyek napvilágra kerülésében főszerepet játszott kicsiny műhelyünk. Az Index ráadásul egy fontos személyi kérdést (sőt rögtön hármat is) nyíltan feszeget. Íme:
"Az ügyek Orbán régi harcostársát, Dorkota Lajost is izzasztották, ugyanis a választókerület elnökeként ő felel a személyi kérdésekért. Dorkota állítólag többször jelezte Csernának, hogy ha tovább gyűlnek az ügyek, annak következményei lesznek, de úgy tűnik, nem sikerült megállítani a lavinát, ami információink szerint már végleg maga alá temette Csernát. 

A választókerület élén nemrég újraválasztott Dorkota ugyanis azt az utasítást kapta a Fidesz vezetésétől, hogy a 2019-es önkormányzati választásokra találjon új embert, mert Cserna nem lehet még egyszer polgármester. Bár ez nem hangzott el hivatalosan a helyi Fideszen belül, többeknek feltűnt, hogy mostanában egyre sűrűbben nyilatkozik Kovács Judit, akit nemrég beválasztottak az önkormányzati vagyonkezelő cég igazgatóságába és állítólag a helyi kézilabda akadémia vezetőségébe is, de utóbbiról nem találtunk hivatalos információt. Nem titok egyébként, hogy Kovács Judit és Dorkota Lajos egy párt alkot a magánéletben."

A teljes összegzést itt olvashatod! >> 

És persze nem állom meg, hogy ne invitáljam könnyű esti sétára a miniszterelnököt szeretett városunkban – volt már Csepi remekműve, de kihagyhatatlan itt is!

Végül, de közel sem utolsósorban: az Index megszerezte az Orbán-vizit dunaújvárosi ígéretcsomagját ez szerepel benne:

– uszodafejlesztés, benne egy műugrócentrum kialakításával,
– a városháza épületeinek energetikai fejlesztése,
– a buszpályaudvar fejlesztése, közlekedési csomópont kialakítása a vasútállomásnál,
– a Vasmű út 41. szám alatt található irodaház fejlesztése 1,4 milliárd forintból (nem mellékesen ott van a helyi Fidesz központja),
– hulladékgazdálkodással kapcsolatos fejlesztési terv

Még egy adalék – a Castellum.do érhetetlen módon nem kapott meghívót a miniszterelnöki látogatás csimborasszójának szánt sajtótájékoztatóra. Ügyes.

(Címlap- és nyitókép: Németh zsolt; lámpás kép: SaS; belső oldali illusztrációk: Csepi)

> Hírmix: katt ide a nap további híreiért!
> Ne maradj le semmiről, kövess minket a facebookon is! 
> Legyél te is a Castellum helyzetjelentője - vár a VéD!

Kommentek