Nem leszek suliban: szép mutatók városunkban is!

Öcaline • 2016. február 29. 19:10 • Oktatás 0 50

Bár pontos számadatokat nem tudunk – és a történet jellegéből eredően jó is, hogy nem tudunk –, de az biztos, hogy a tanárok kezdeményezését követve ma sikeresen akcióztak a diákok/szülők is városunkban: a Nem leszek suliban című kezdeményezéshez információink szerint sokan csatlakoztak a város és a térség intézményeiben is.

Pontos számadatok (örvendetes) hiányában csak becsléseink lehetnek, de azt bizton állíthatom, hogy a dunaújvárosi, városkörnyéki diákok is örömmel csatlakoztak a Nem leszek suliban című kezdeményezéshez, amely a tanárok hasábjainkon is zengetett tiltakozó akciója, valamint a rendkívül népszerű kockásinges megmozdulás egyenes ági folytatása volt. (Az akció népszerű face-felületét itt érheted el!)

A dolog lényege, hogy a szülők családi okokra hivatkozva igazolhatták ma csemetéjük iskola távollétét, és bár formálisan szeretett városunkban csak egy iskola (a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközép- és Szakiskola) jelezte csatlakozását az egész országot behálózó akció térképén, úgy tudjuk, minden intézményben bőséggel voltak "hiányzók". Akadt középiskolás osztály, ahol mindössze két diák tette tiszteletét, volt, ahol a tanulók több mint fele tüntetett (szó szerint) távolmaradásával.
Összesített számadatokkal nem szolgálhatunk, és öröm is, hogy nem szolgálhatunk – egy érdekesség viszont akad: a Dunaföldvári Fürdő ma kedvezményes fürdőnappal kedveskedett a nebulóknak.

Tesióra helyett egy kiadós csobbanás – nem is rossz!

Hírmix: a nap hírei egy helyen 

19.10 Nem leszek suliban: szép mutatók városunkban is! >>

16.25 Tábori klíma: esős idővel búcsúzunk a téltől >>

11.25 Bartók: a HEPP!!! az ASSITEJ Biennálén! >>

10.22 Jégkorong: vereség a kupasorozat nyitányán a Fradi ellen >>

9.19 Oscar-díjas a Saul fia - kivételesen hadd kezdjünk ezzel, Dunaújváros! >>

 

> Követni szeretnélek titeket a nagy közösségin (katt!)
> Vészhelyzetet jelentenék, bekapcsolódnék a VéD-be (katt!) 

 

Nélküled nincs tovább!

Támogasd a Castellum működését az alábbi bankszámlaszámra utalva:


Bankszámlaszám: 10918001-00000063-65250016

 

 

Kommentek