Jégkorong: idegesítően durva KO-győzelem Brassóban

Öcaline • 2016. január 28. 20:07 • Sport 0 7

Ami nem ment az igazi tétre menő találkozókon, az most brutálisan összejött a Brassó elleni presztízsmeccsen – idegenben aratott 14-1 (!!!) arányú KO-győzelmet az évad utolsó erdélyi vendégjátékát kezdő DAB együttese. Idegesítő siker, mert eddig pont a góllövéssel gyűlt meg az Acélbikák baja – erre tessék, most összejött minden!

A szép búcsú reményében kelt útra a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája Erdélybe – az ugyan már eldőlt, hogy nem kerülhet a rájátszásba együttesünk, de már csak a presztízs okán is a Brassó legyőzésére készült a csapat a MOL Liga mai játéknapján.

Őszinte leszek, én is bíztam a sikerben, hiszen minden tehertől mentesen, felszabadultan állhatott bele a meccsbe a csapat – de ami Brassóban történt, azt még sokáig fogják emlegetni a hoki dunaújvárosi hívei (meg, ellenkező előjellel, biztos a brassói tábor is). Remekül kezdett ugyanis Lee Gilbert együttese, ráadásul az első harmadban a formás támadásokat immár sikerrel is fejezte be együttesünk. Szó szerint kinyílt a gólzsák, a 4. percben Léránt, majd alig több mint fél perc múlva Dörök is betalált – villámrajtott vett a DAB (0-2). A vezető találat nyomán felszabadultan, lelkesen játszott a csapat, és Vazan duplájával még a nyitó harmadban eldöntötte a nagy kérdéseket (0-4).
Amilyen parádésan kezdett, olyan remekül folytatta a Gilbert-legénység – a második felvonásból sem telt el két perc, amikor Léránt is duplázott, majd Smith is feliratkozott a góllövők listájára, korán a kiütés szélére sodorva a barcasági gárdát (0-6). És ezzel még nem volt vége: Vazan hátrányban lőtt harmadik gólja után Revák is betalált büntetőből a 27. percben, a brassói becsületgól tényleg semmit sem számított (1-8). McCann révén ott folytatta együttesünk, ahol abbahagyta, a kanadai légiós dupla diadalnak örülhetett, ráadásul két gólja között Peterdi is mattolta a hazai védelmet, így a harmad végére már megalázó lett a különbség (1-11).
A mieink becsületére legyen mondva, a befejező játékrészben sem állt le a csapat, minden tekintetben a Brassó fölé nőtt a DAB, amit három újabb találat is igazolt: ebből Milan kétszer villant, ráadásul Revák is újra betalált. Hihetetlen, de igaz, ami nem sikerült a korábbi, komoly tétre menő csaták során a gólgyártás terén, az kamatostul összejött most, igaz, egy juniorokkal fölálló ellenféllel szemben, de akkor is.

14-1 arányban nyert a csapat – régen voltam ennyire ideges egy győzelem után!

Brassó – Dunaújvárosi Acélbikák
1-14
(0-4; 1-7; 0-3)

A DAB gólszerzői: Vazan 3, Léránt 2, McCann 2, Revák 2, Milan 2, Dörök, Smith, Peterdi.

Hírmix:a nap további hírei itt!

20.07 Jégkorong: idegesítően durva KO-győzelem Brassóban >>

18.22 Rosti iskola: eszközök pályázati úton – oktatásra, fejlesztésre >>

17.20 SzeKa: A közszolgák is mennek a levesbe? >>

16.32 Triumph: stratégiai együttműködés menti meg a dunaújvárosi gyárat! >>

11.34 MET-D: ravasz a tavasz, nem is surrant, ránk töri a kaput! >>

10.26 Jégkorong: az idei utolsó erdélyi erőpróbák >>

9.46 Zsaruhír: közel a segítség, ha kell >>