Hírmix: város a magasból - legyen szép a vége...

Öcaline • 2016. január 6. 08:51 • Hírmix 0 35

Ez itt a folyamatosan frissülő Hírmix – Dunaújváros élőben, csupán egy kattintásnyira. Ne csodálkozzatok, drága böngészők és aranyos mindenki, ma a hóhelyzettel foglalkozunk, nagyon durva napunk lesz, előre szólok. Nyitókép nuku, durr a közepébe!

A Castellum Hírmix folyamatosan frissül

21.11

Nagyon durva volt - de legyen szép a vége!

Takarítás terén újból nagyot kéne küzdeni a kettesért a városban, igaz, az is tény, az időjárás elég kegyetlen tréfát űzött a szakemberekkel - több hullámban kaptunk az égi áldásból ma, ráadásul jelentős mennyiségű hó hullott délután is, kora este is. 

Téli ruhába öltözött a táj, ezért is gondoltam, hogy legyen egy szép téli városkép a brutális beszámolók végére - így váljon valóra minden álmom; Lepsényi Ica és Gyuri kora este posztolták a VéD hasábjaira ezt a képet. 

Városunk madártávlatból - nézd, milyen szép!

 

20.28

Kézilabda: félgőzzel is sima siker az itthoni évnyitón

Nem szaggatta szét az istrángot a Mosonmagyaróvár elleni meccsen a DKKA női kézilabda csapata a sportcsarnokban ma este, de amikor kellett, összekapták magukat a csajok – a vége így is sima, 31-24 arányú diadal lett, és az eredmény az ellenfélre nézve nagyon hízelgő.

Katt a részletes beszámolóra! >>

 

 

18.55

Mindeközben az M6-oson

Bár a friss híradások szerint feltűntek a hókotrók délután is, de az, hogy városunk útjai az intenzív hóesés nyomán szinte járhatatlanná váltak, nem is szólva a járdákról, nem újdonság mifelénk. Az M6-os sztrádán sem sokkal jobb a helyzet: Kocsa Gyöngyi a VéD felületére pattintott egy képet a sztráda Dunaföldvárhoz közeli szakaszáról - egy nyomtávon ballaghatnak a közlekedők, ha egyáltalán.

Aki teheti, ne induljon útnak!

 

18.16

The Morning Star: Paenitentia/Vezeklés – klippremier!

Ahogy ígértük, drága böngészők és aranyos mindenki, alig néhány perccel az élesítés után máris itt a The Morning Star friss videóklipje. Az Eleve című lemez egyik dalához, a Paenitentia/Vezeklés című szerzeményhez készült Nil hangképes összeállítása – nagyon durva, nagyon ütős. Bónusz: Bazsó Green kommentárja a hajtás után!

Katt a klippremierre máris! >>

 

17.35

Témahét: tükröződések után híd

Egy remek és gazdag kollekció, egy izgalmas felhívás, meg eredmények, klippremier, minden: folytatódik az Így látjuk MI! csoport honlapunkkal közös Témahét-programja – lássuk máris a részleteket! (Címlap- és nyitókép: Lehner Tibor)

Katt a Témahét aktuális összeállításához! >>

 

16.21

Mordok jelenti: durva havazás közeleg!

Rendhagyó nap, rendhagyó sűrűségű meteorológiai jelentés: gyengébb intenzitással akár perceken belül megérkezhet városunkba az a csapadékzóna, amely a következő egy-két órán belül feltartózhatatlanul elözönli térségünket. Jelentős havazás kezdődik, ígéri Mordok, a MET-D – Dunaújváros időjárása című oldal gazdája:
– Tartós és intenzív havazás kezdődhet akár perceken belül – se egy-két órán belül biztosan megérkezik az újabb felhőrendszer. Látványos havazásra készülhetünk, szaknyelven mondva "vizes hó" lesz, és hatalmas pelyhekben hullhat időnként. Jól nézze meg mindenki, mert ki tudja, hányszor láthatunk ilyet ezen a télen! 

Kezdődhet a visszaszámlálás – aztán hóra hó!

(A fotót Havel Gábornak köszönjük nagyon!)

 

 

15.42

SzeKa: Az Orbán-kormány a saját karjába harap

"Nem véletlen, hogy akkor jelentette be Csepreghy Nándor miniszterhelyettes, hogy jelentősen szeretnék csökkenteni az állami szférában dolgozók létszámát, amikor ingyenessé, vagy lényegesen olcsóbbá tette a kormány a hivatali ügyintézést az ügyfelek számára. Ez egyrészről jelentős bevételkiesést okoz az államnak, ugyanakkor kevésbé lesznek szolidárisak a magyar polgárok azokkal a hivatali dolgozókkal, akiken meg kívánja spórolni az „állami rezsicsökkentés” kiadásait a kormány." Trombitás Alfréd? Ügyintéz ő.

Katt a SzeKa blog posztjára! >>

 

12.58

Busz és kamion ütközött a 62-es főúton!

Friss hírrel szolgáltak a 62-es főútról a VéD helyzetjelentői! Egyelőre csak annyit tudunk, hogy egy busz és egy kamion ütközött össze a Pálhalma utáni szakaszon dél körül - torlódásról egyelőre nem érkezett jelentés, és szerencsére úgy tudjuk, nem történt személyi sérülés.

UPDATE 13.07

Megerősítette a baleset hírét a megyei katasztrófavédelem szóvivője is. Szabó-Bisztricz Anett összegzése szerint egy autóbusz és egy napraforgót szállító kamion ütközött a 62-es főúton, Dunaújváros közelében. A dunaújvárosi és a sárbogárdi hivatásos tűzoltókat riasztották a balesethez, melyben az elsődleges adatok szerint nem sérült meg senki. Tart a helyszínelés, s megkezdték a forgalmi akadály megszüntetését is – a térségben közlekedők helyi forgalomirányításra és korlátozásokra számíthatnak, nyomatékosította a szóvivő!

Csúszós pálya nehezíti a közlekedést - vezessetek óvatosan!

 

12.32

Friss prognózis: még hó, még, még és még!

Az OMSZ reggeli figyelmeztető előrejelzése szerint hazánk térségét délnyugat felől több hullámban éri el nagy mennyiségű csapadék; eleinte az ország déli, délkeleti felében, majd délutántól a Dunántúl nagy részén és a középső országrészben várható újabb számottevő mennyiségű csapadék.
Az utóbbi területen várható ónos eső, néhol fagyott eső is (ezt már megkaptuk reggel) – másutt egyre inkább a havazás lesz a jellemző. Estig a Dunántúlon 5-15 centiméter vastag friss hó hullhat, míg az ónos esős vidékeken délelőtt még több milliméter vastag jégréteg alakulhat ki. Azt már csak én teszem hozzá mindehhez, hogy az ónos eső által érintett területeken lényegében lehetetlenné válik a biztonságos közlekedés!

Új jelentéssel rukkolt ki Mordok, a MET-D lokális meteorológiai szakportál gazdája is – pár perce küldte, egészen friss helyzetképpel szolgált!

"A jelenlegi modellfutások alapján délután átmeneti csapadékszünettel számolhatunk, ezt követően estétől újra intenzív havazás kezdődik, ami mellé egyre inkább megerősödő északnyugati szél is társul. Az éjféli óráktól az autóban ülők vezessenek még óvatosabban, mert sok helyen számíthatunk hófúvásra is térségünkben!"

A feladat adott addig is: vezessetek óvatosan!

 

11.50

Az megvan, hogy TMS klippremier ma este? 

Ha véletlenül elfelejtetted volna, ámde szereted a keményebb vonalvezetésű rockmuzsikát, akkor még időben szólunk: 18 órakor debütál a nagy videómegosztón és nálunk is a The Morning Star zenekar új klipje! Nil rendezte, a címe Paenitentia, vagyis Vezeklés - lessétek majd nagyon!

A részleteket múltkor megírtuk itt! >>

11.26

Kézilabda: újra itthon a kohászlányok!

A Budaörs otthonában aratott meggyőző diadal után ma este hazai pályán lép közönség elé a Dunaújvárosi Kohász Készilabda Akadémia együttese: csapatunk a Mosonmagyaróvár gárdáját fogadja a sportcsarnokban hat órától.
A naptári év első hazai meccsén egyértelműen a mieink az esélyesek, de csöppet sem szabad lebecsülni a jelenleg a tabella tizedik helyén álló észak-dunántúli gárdát: a két alakulat idei első, ősszel rendezett csatáját a vártnál nehezebben húzták be a kohászlányok. Ennek nyomán egyértelmű: csak akkor lehet esélyük a győzelemre, ha végig a saját játékukat/tempójukat játszva küzdenek a Zovko-gárda tagjai.

Ez esetben viszont nem lehet kérdés a győztes kiléte – hajrá csajok!

 

10.46

Tényleg csúcs: féltenyérnyi pelyhek!

Tisztelettel és örömmel jelentem, az első etapot megfutottam a hóeltakarítás köreiben, sok köszönet nem lesz benne, mert mire végeztem, rákezdte Ég Anyánk: jelenleg éppen csúcsdöntési kísérlet színhelye szeretett városunk, féltenyérnyi pelyhekben hull a hó!
Mindez a várható közlekedési nehézségek, valamint a tél közmondásos örömei (most szánkózzatok, péntekre elolvad!) mellett csak azért fontos, mert máshol nem olvastam, persze mindent én se, de ez most mindegy, szóval egyelőre csak Mordok professzor már idézett prognózisában tűnt föl a 8-10 centis friss hólepel lehetősége estére. 

Ha így folytatja Ég Anyánk, simán meglesz.

 

9.31

És most elszaladok lapátolni!

"Úristen! Láttam egy képzeletbeli teremtményt! Egy hókotrót!!!" - írta S., a metálfotós csaj, igaz, 11 órája már, de mégis biztató momentum, örüljünk neki. Mit tesz ilyenkor egy, a lakóközösségért is némi felelősséget érző, rugalmas munkarend szerint dolgozó fickó?

Igen. Indulok is. A jelszó a régi: "Lapátra, magyar!" - amint azt a Pékszövetségtől kezdve Kárunk és Portmányunkig bezárólag megszokhattuk!

 

9.17

MET-D: brutális prognózis

Kegyetlen napot jósol térségünknek Mordok, a MET-D – Dunaújváros időjárása oldal gazdája: a Castellum.do helyi meteorológiai partnere (és mint megírtuk, egyben táborunk legújabb bástyája!) szerint az idei tél eddigi legkomolyabb kihívásával számolhatunk ma. Itt olvashatjátok Mordok tegnap esti friss prognózisát – elég durva.

"Kegyetlen nap lesz – és kiszámíthatatlan: jelen állás szerint minden meteorológus rémálma lesz holnap, azaz szerdán! Bizonytalanabb idő nem is lehetne, szó szerint bármi lehet most, mert mind a csapadék intenzitását, mind az állagát tekintve a határon lesz térségünk. Ha a csapadék hó formájában érkezik, akkor szerda estére akár 8-10 cm friss hó is lehet! De az sem kizárt még, hogy ónos havas eső, ónos eső, fagyott eső formájában kapjuk – akkor meg a közlekedők foghatják a fejüket! A tél eddigi legizgalmasabb napja előtt állunk!"

(A mellékelt képet az OMSZ tett ki – és minden ízében alátámasztja szakértőnk tegnap délutáni gyorsjelentését. Tényleg minden szempontból a határon vagyunk!)

 

9.01

Véd a VéD - tudósítsatok velünk!

Extrém helyzetekben persze marha jól jön egy közösségi felület, ahol megjelenhetnek a legfrissebb infók, képek az utakról - jó szívvel ajánljuk erre a Vészhelyzet Dunaújváros (VéD) face-c soport felületét. Két okból is: egyrészt percre pontos képet kaphattok a városi, térségi közlekedés aktuális állapotáról, másfelől ti is posztolhattok képeket, híreke, amiket aztán átvesz a Castellum.do - így valósítva meg egyúttal a közösségi hírszolgáltatás egyszerre gyönyörű és felettébb hasznos tervét!

Csatlakozzatok, tudósítsatok, és ne feledjétek, véd a VéD! >>

 

8.51

Betámadt a tél: hó és ónos eső, vegyesen

Országszerte csapadékos az időjárás, a Castellum.do hétfői prognózisához híven megérkezett az újabb hullám, az északi országrészekben váltakozó intenzitású havazás várható, átlagosan 3, helyenkén 6-8 milliméter friss hóval estig, a középső és déli országrészekben vegyes csapadékra készülhetünk: hó, ónos eső, jeges eső egyaránt (és akár kisebb szakaszokon felváltva is) eshet. 

A közlekedés feltételei városunk térségében romlottak, reggel itt nem részletezendő munkaügyi okból tettem egy kört, a városban hol havazott, hol havas eső esett, a 6-os út déli szektoránál jeges esőbe (Mordok szép szakkifejezésésvel: fagyott esőbe) szaladtam bele, a vasútállomásnál havas eső hullott. 

Csúszik az út, vigyázzatok, de kurvára, már oppardon, hogy szorivagyok!

A város egyetlen pártfüggetlen, ám rendkívül kritikus, néha nagyon szórakoztató, ugyanakkor merészen pikírt híroldalának működése tőled is függ.
Minden forint számít! A támogatás technikai hátterét az Ökologistic Környezetvédelmi Alapítvány biztosítja számunkra. A

10918001-00000063-65250016

számlaszám UniCredit-es, a megjegyzés rovatba ajánlott beírni, hogy "Castellum.do".

> Követni szeretnélek titeket a nagy közösségin (katt!)
> Vészhelyzetet jelentenék, bekapcsolódnék a VéD-be (katt!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentek