Hírmix: hosszabbításos hokivereség a végére

Dávid • 2016. január 5. 08:29 • Hírmix 0 50

Ez itt a folyamatosan frissülő Hírmix - Dunaújváros élőben, csupán egy kattintásnyira. A Castellummal nem maradsz le semmiről ezúttal sem. Már 6 tartalom a hajtás után! 

Hírmixünk folyamatosan frissül 

20.42

Jégkorong: hosszabbítás után vereség a a vége

Még a szerencse is elpártolt a DAB jégkorong csapatától, ezúttal remekül küzdött és hosszabbításig húzta, de végül 2-1 arányú vereséget szenvedett csapatunk az Újpest otthonában a MOL Liga mai játéknapján.

Katt a részletes beszámolóért! >>

 

20.06

Kutyamérgezések: "nem lehetett megmenteni..."

Újabb döbbenetes erejű beszámoló következik, rémisztően szomorú helyzet, hogy sorra-rendre tűnnek föl a decemberben kezdett sorozat nyomán a kutyamérgezéses történetek – ezúttal egy városunkban, a szabadstrandnál történt borzalmas esetet összegzünk, nem titkoltan elfogultan, a gazdi beszámolójára helyezve a hangsúlyt.

Rettentő részletek összeállításunkban! >>

 

18:09

Riasztás: havazás után itt az ónos eső 

Havazás után az ónos eső okozhat némi bonyodalmat a közlekedésben. Ellenben jó hír, hogy a meteorológusok „csak” első fokú, azaz citromsárga riasztást adtak ki megyénkre, illetve konkrétan térségünkre, ami azt jelenti, hogy az ónos eső intenzitása és mennyisége nem lesz túl veszedelmes – a prognosztizált csapadékmennyiség például az 1 millimétert sem fogja elérni az Országos Meteorológiai Szolgálat friss figyelmeztető előrejelzése nyomán. Az óvatosság persze nem árt az utakon, vigyázzatok egymásra!   

 

Közösségi híroldal idén sincs 
közösségi támogatás nélkül! 

 

12:31

Nevetőgörcs: kislábas 650 forintéééééé, kislábas hatszázötvenéééééé!!! Újházi tyúkhúslevessel csak itt, csak most, csak nektek! :D :D   

Valószínűleg picit túltolták a szilvesztert az egyik helyi pizzériában: 650 magyar forintért kínálnak kislábast, ráadásul az igazán occóé’ értékesített edényhez még újházi tyúkhúsleves is dukál, arról meg már ne is beszéljünk, hogy mindezt ráadásul házhoz is szállítják nekünk. Nesze nektek csúnya multik, próbálkozzatok csak nyugodtan a fél fizetést felemésztő konyhai készleteikkel.  
A szóban forgó vendéglátó egyébként a jelek szerint nem ismer határokat a versenyképes kínálat terén: az újházi tyúkhúslevessel megtöltött 650 forintos kislábas mellett saltákat is fogyaszthatunk, feltéve persze, ha elégé nyitottak vagyunk a kulináris újdonságokra. 
Az újragondolt étlap láttán egy szellemes olvasónk nem sokat tétlenkedett, élt hát a kedvező ajánlattal – az alábbi telefonbeszélgetés bonyolódott le közte és a rendelésfelvevő között: 

– bíííííp bíííp (kicseng, majd felveszik)
– Jó napot kívánok, xy pizzéria?
– Igen, jó napot, tessék!
– Érdekelne az újházi tyúkhúsleves kislábasban 650 forintért. A lábas az zománcos vagy rozsdamentes acél, mert a feleségem a rozsdamenteset szereti jobban, és hát valljuk be: 650 forintért igazán jó ár!
– bííp bííp bííp bííp (a vonal megszakadt) 

 

 

11:06

Mit csinál egy gonzó újságíró, ha havazik? 

Hóeltakarításba kezd. 

Igen, több Béke városrészi olvasónk lépcsőháza előtt tettem rendbe a terepet tegnap kora este – persze nem egyedül és pláne nem előzmények nélkül. Igazából a barátnőm okolható tettemért.
Egy közös ismerősünknek ugyanis hivatásból kell ilyen esetekben a tettek mezejére lépni, hólapátot a kezébe ragadni, s a szerződött társasházak előtti placcot járhatóvá tenni. A fáma szerint a bejárat körül, valamint a szeméttárolóhoz vezető szakaszt kell ilyenkor megtisztítani. És hát, akinek ez a dolga, az a legkevésbé sem örül, ha azt konstatálja: hull a hó. A barátnőmmel ellentétben, aki viszont látványosan és hangosan lelkesedett Tél tábornok tombolásáért. Érzelmekben meglehetősen túlfűtött megnyilvánulása révén viszont jól kiprovokálta ismerősünknél, hogy ő is bekapcsolódjon a melóba. A buliból persze én sem maradhattam ki – mármint a barátnőm szerint. Végül cirka másfél óra alatt egy tucatnyi társasház előtt tisztítottuk meg együtt, hármasban a terepet. Fizetség gyanánt két bögre kávé mellé még egy bögre forró teát is kaptam a műveletek befejeztével. De a legjobb hír mégis az, hogy az akció után barátnőm vonzalma a havazás iránt határozottan mérséklődött – saját bevallása nyomán. 

 

 

10:24

A hókotrás egy olyan tevékenység, amiben mi magyarok nem vagyunk elég jók 

Legalábbis a jelek és eddigi VéD-es helyzetjelentések szerint. 

Hókotró melósok és járművek már az ősz végén jól felkészülnek a téli időszakra, ám utóbbiak kulcsait valahogy sosem találják az előbbiek, ha netán tényleg szükség lenne rá. Vagy ha mégis, akkor meg nagyon megfeledkeznek arról, mit is kell pontosan csinálniuk az utakon. Meg milyen gombokat kell megnyomkodniuk ahhoz, hogy járhatóvá varázsolják a hófedte szakaszokat. Hasonló jelenségről számolt be a Castellum egyre népszerűbb közösségi helyzetjelentő oldalán, a Vészhelyzet Dunaújváros face-csoportban Zoltán, aki tegnap kétszer is teljesítette a Dunaújváros – Budapest távot, mégpedig nem valami bundes utakon, hanem konkrétan a sztrádán. Következzen hát végül Zoltán élménybeszámolója tegnapról - íme:  
„Az M6-os autópálya főváros felé vezető oldala egy sávon járható délután 4 órakor -  a hókotró üresjáratban araszol, 70 km\h sebességgel. A helyzet este 8 órakor sem különb: visszafele jövet sem lett jobb az autópálya állapota ugyanis, voltaképpen csak az autók által hagyott nyomsávok mondhatók ,,tisztának" a sztrádán.” 

Castellum-tipp 

Csatlakozz a térség legszabadosabb, legnyitottabb, egyre népszerűbb és kedveltebb helyzetjelentő közösségéhez – és jelents te is bátran az utakról ide kattanva! 

 

 

09:41

Lánglovagok: ha Tél tábornok alkot, autók az árkokban 

Könnyebben sérült az a sofőr, aki előbb elveszítette irányítását gépjárműve felett a Papírgyári úton, majd árokba sodródott hétfőn délután. A kocsi vezetőjét a helyszínre érkező tűzoltók segítették ki a megcsúszott négykerekűből – derül ki a megyei katasztrófavédelem percekkel ezelőtt szerkesztőségünkhöz is megküldött összegzéséből. Bár a fáma nem szól róla, híroldalunk mégis megpedzegetett egy kísértetiesen hasonló balesetet is tegnap: a 6-oson, városunk határában járt hasonlóképpen egy fiatal sofőr - autója ráadásul fejtetőre is állt. A porul járt vezető szerencsére szárazon megúszta az attakot. Lánglovagjainkat egyébként 3 balesethez riasztották megyehatárainkon belül tegnap délután: a 63-as úton például egy mikrobusz borult az oldalára; a balesetben bár senki nem sérült meg, ellenben a jármű elég csúnyán megrongálódott. 

 

 

09:11

Jégkorong: újra az Újpest ellen a Bikák 

Az új esztendő második meccsére készül a DAB jégkorong csapata: ma este az Újpest vendégeként lépnek jégre a piros-fehérek. A két együttes eddig négyszer találkozott – háromszor a Dunaújváros hagyta el győztesen a jeget, ám legutóbb Újpesten egy tizenegy gólt hozó összecsapáson végül csak egy szoros vereségre lett elég a Gilbert-legénység teljesítménye. Viszont a mieink számára több szempontból is létfontosságú lenne győzelemmel zárni a mai meccset: egyfelől a hét mérkőzés óta tartó vereségszériát kéne lezárni, másrészt a rájátszásért folyó küzdelembe is visszaáll a csapat, ha kezdésként idegenben legyőzi a jelenleg ötödik lila-fehér alakulatot. Hajrá Bikák!

 

08:29

„Mint a mókus fenn a fán” - startolunk a hét legkeddebb napján 

Téli szünetem véget ért, innentől újra hevesen csapkodhatom a klaviatúrámat sokak örömére és/vagy bánatára - én Tóth Dávid vagyok, a hírgyári gépezet társalapító-zsurnalisztája, s az idei első munkanapomon mindamellett, hogy Somogyi Lajos rendkívüli felvételével dobbantok, naná, hogy megragadom az alkalmat, s rettenetesen boldog, sikerekben sem szerénytelen, nem mellesleg baromi jópofa, de leginkább izgalmakban és meglepetésekben bővelkedő, váratlan fizetésemeléssel és legalább egy raklapnyi elismeréssel megspékelt szuper jó évet kívánok valamennyi hűséges tábortársunknak!  

Fotó: Somogyi Lajos Fotó: Somogyi Lajos

Az idei év eddigi talán leghosszabb Castellumos mondata után azonban szeretném felhívni a figyelmeteket:

Közösségi híroldal idén sincs 
közösségi támogatás nélkül! 

Hírgyári gépezetünk zavartalan működése csak és kizárólag olvasóink segítségén, támogatásán múlik. És az elmúlt 3 hónap eredményei sajnos a legnagyobb jóindulattal sem minősíthető megfelelőnek.
Kérlek titeket, vegyétek nagyon, nagyon komolyan:

!!LÉTÜNK A TÉT!!!

A város egyetlen pártfüggetlen, merész és kritikus híroldalának sorsa a te, csak és kizárólag a TE kezedben van!
Ne várj a szomszédra, ne várj a csodára, ne tétlenkedj: ha fontos számodra a Castellum jelenléte, támogasd működését! Ha csak 200 olvasónk (a több mint 8 ezerből) csupán csak két doboz cigi árával segítené meg hírportálunk működését havi szinten, nem lenne probléma, ügy, gondbaj, amit ne karolnánk fel és zengetnénk meg kegyetlenül hasábjainkon!
A képlet egyszerű: minél nagyobb volumenű támogatás fut be tőletek, annál inkább motiválva érezzük magunkat – másképp: ha egyre több és egyre kényesebb, érzékenyebb, durvább, pláne fontosabb témákra vágysz, nincs más teendőd: támogasd munkánkat!   

Ráadásul ugye, te sem szeretnéd, hogy az idei év legnagyobb meglepetéseként végül lehúzzuk a rolót? 

Minden forint számít, januárban is! Minden forint számít, januárban is!

Ha kérdésed lenne a közösségi finanszírozással kapcsolatosan, bátran megkereshetsz akár engem is a facebookon itt, de akár e-mailt is címezhetsz nekem errefelé

 

 

 

Kommentek