Jégkorong: felállás, gólözön – de sajnos megint vereség a vége

Öcaline • 2015. december 30. 20:25 • Sport 0 4

Hatalmas csatát vívott, gólzáporos meccset játszott az Újpest otthonában a DAB gárdája a MOL Liga mai játéknapján – és bár három gólról is fölállt a Gilbert-legénység, a végén mégis 6-5 arányú vereséget szenvedett a naptári év utolsó összecsapásán. Balsors, akit a hajtás után.

Kegyetlenül kemény csatára készült a Fradi elleni vereség után a DAB jégkorong csapata: együttesünk az Újpest otthonában igyekezett javítani az elmúlt hetek borzasztó mérlegén – komoly ellenszélben, hiszen bár az elmúlt fordulók során rendre győzni tudott a lilák ellen, ezúttal a hazaiak várhatták jóval kedvezőbb pozícióból az összecsapást.
Az első harmadban komoly mezőnymunka és masszív újpesti fölény jellemezte a játékot, de a határozott DAB-védelem, valamint a kezdőbe visszakerült Duschek Dávid révén remekül tartotta magát csapatunk. Sajnos a 19. percben villant Mihalik, és a szlovák csatár góljával mégis a hazaiak vonulhattak elégedettebben az első pihenőre (1-0).
A második felvonás dunaújvárosi helyzetekkel kezdődött, mezőnyben egyenrangú félként küzdött csapatunk, de sajnos ez nem tükröződött vissza az eredményjelzőn – a harmad derekán Virág, majd egy előnyt gólra váltva újra Mihalik volt eredményes, a 35. percben nagyon komoly hátrányba került az Acélbikák gárdája (3-0). A mieink dicséretére legyen mondva, nem adták fel a küzdelmet, Smith a 37. minutumban szépített, Busbacher alig egy perc múltán már újra lőtávolon belülre hozta a Gilbert-legénységet (3-2). A kulcspillanatok viszont ismét a vendéglátóknak sikerültek jobban – egy Elomo-találat nyomán kettőre nőtt a különbség a lefújásig (4-2).
A záró felvonás elején csodával határos módon egyenlített csapatunk: a 44. percben Milan talált az Újpest ketrecébe, majd Busbacher második góljával végre egálnak örülhetett az Acélbikák tábora (4-4). Nem sokáig sajnos: a 48. és az 50. percben újabb két újpesti gól esett – és hiába lőtte meg egy percen belül Peterdi Imre csapatunk ötödik gólját, a lefújásig már nem változott az eredmény. A DAB elkeseredetten rohamozott, az UTE taktikusan védekezett – maradt a 6-5 arányú hazai siker, amivel együttesünk még messzebb került a rájátszástól.

Bosszantó, hogy öt lőtt góllal sem sikerült nyerni – de nem tanulságok nélküli, az is biztos!

UTE – Dunaújvárosi Acélbikák
6-5
(1-0, 3-2, 2-3)

A DAB gólszerzői: Busbacher 2, Smith, Milan, Peterdi.

A város egyetlen pártfüggetlen, ám rendkívül kritikus, néha nagyon szórakoztató, ugyanakkor merészen pikírt híroldalának működése tőled is függ.
Minden forint számít! A támogatás technikai hátterét az Ökologistic Környezetvédelmi Alapítvány biztosítja számunkra. A