Zeneszerzőverseny: díjeső a városunkból elszármazottaknak

Öcaline • 2015. október 8. 17:06 • Kult 0 113

Átadták az Új Magyar Zenei Fórum (ÚMZF) zeneszerzőverseny díjait szerdán este a MüPában– a ceremóniára a döntőbe jutott nagyzenekari művek előadása után került sor. Hinnétek vagy sem, de a szeretett városunkból elszármazott alkotók összesen hat elismerést zsebeltek be! Csathó Ábel vendégposztja.

Dunaújvárosnak megvan minden adottsága, hogy az ipar és a sport mellett a kortárs kulturális élet egyik hazai központja is legyen. Ennek egy újabb bizonyítéka az idei ÚMZF zeneszerzőverseny, melynek két díjazottja is városunkból származik.
Balogh Máté (a képen jobbról a második) kamara kategóriában I., nagyzenekar kategóriában II. díjat érdemelt, valamint megkapta az Eötvös Péter Kortárs Zenei Alapítvány különdíját, továbbá az Óbudai Danubia Zenekar különdíját is. Bánkövi Gyula (a fotón balról a harmadik) a nagyzenekari kategória III. helyezettje lett , továbbá kiérdemelte szerzeményéért az ünnepi gálakoncertnek és a díjátadó ceremóniának is otthont adó Művészetek Palotája különdíját!

Gratulálunk!

Csathó Ábel

(A díjátadóról terjedelmes beszámoló jelent meg a Fidelio tematikus portálon – a teljes eredménylista is ott olvasható; a kép forrása szintén a Fidelio – fotó: Posztós János, Café Budapest) 

A Castellum.DO a város egyetlen pártfüggetlen, ám rendkívül kritikus, néha nagyon szórakoztató, ugyanakkor merészen pikírt híroldala a nagy közösségi hálón is szépen virít. Egyedi tartalmaink követésén túl ráadásul még működésünket is jól megsegítheted – ráadásul most minden forint számít!
Ne ködösítsünk: a Castellum jövője a tét!
 

Támogatásodat az Ökologistic Környezetvédelmi Alapítvány számláján, a

10918001-00000063-65250016

UniCredites számlaszámon várjuk – a megjegyzés rovatba kéretik beírni, hogy "Castellum.do". 

Követni is szeretném a nagy közösségin (katt!)

Többet szeretnék megtudni a működés támogatásáról (katt!)

Kommentek