Kézilabda: csúnya vereség a Fradi ellen

Öcaline • 2015. február 18. 21:28 • Sport 0 0

Bár a tabellán csak egy hely a különbség, a bajnokság mai meccsnapján már-már osztálynyi volt a differencia a Ferencváros és a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia között: együttesünk kiütéses, 38-24 arányú vereséget szenvedett a fővárosi vendégjáték során.

Nem a legjobb előjelekkel, az EHF Kupa sorozatától történt búcsúzás után várt komoly feladat a bajnokság hátközi játéknapján a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia – a forduló rangadóján a Ferencváros gárdája fogadta Mátéfi Eszter alakulatát.
A meccs nem úgy kezdődött, hogy csúnya vége lehet: az első gólt a mieink szerezték, majd egészen a 8. percig egálon tartotta az állást a Kohász (5-5). Ezt követően ugyan meglódult a hazai csapat, a 14. percig a mieink csak egyszer találtak a zöld-fehérek hálójába, cserébe a Fradi hatszor púpozta ki a Kohász-ketrecet – ekkor rémlett fel először egy nagy zakó szomorú képe (11-6). A folytatásban kicsit magára talált, háromra zárkózott csapatunk, de az utolsó percek ismét kegyetlen ferencvárosi rohamokkal és erőtlen dunaújvárosi válaszlépésekkel teltek – az első játékrész végére masszív, kilencgólos hazai vezetésnek örülhettek a Fradi drukkerei (20-11).
A második felvonásban sajnos gyorsan meglett a tíz közte, ráadásul a Kohász továbbra sem találta az ellenszerét a hazai rohamoknak – a teljességhez tartozik, hogy a vendéglátók ma este a játék minden elemében sokkal jobbnak bizonyultak a mieinknél. Egy ideig állandósult a kilenc-tíz gólos Fradi-fölény, ám a félidő derekára még egy picit növelt a csapásszámon a hazai gárda – egy négy-öt perces dunaújvárosi gólcsend után tizenháromra nőtt a differencia a 44. percben (29-16). És innen sajnos már nem volt visszaút – a Ferencváros örömjátékát hozták az utolsó percek is, felállt fal ellen és lerohanásból is eredményes volt a hazai gárda, amely végül kiütéses, 38-24 arányú vereséget mért a mieinkre.
Sajnálkozni persze lehet, de nem érdemes – a tabellán egy hely a különbség, a mai mutatvány ehhez mérten már-már osztálynyi szakadékot jelzett a két csapat között.  Sokat keseregni persze nincs idő: a hét végén a bajnoki cím legfőbb várományosa, a Győr látogat a csarnokba!

Ferencváros – Dunaújvárosi Kohász KA
38-24
(20-11)

A DKKA gólszerzői: Bulath 8, Ferling 5, Berta 3, Triscsuk 2, Takács B., Kamper, Rádl, Takács D., Hosszu, Gera.