Jégkorong: egyenlített az Érsekújvár

Öcaline • 2015. február 18. 20:37 • Sport 0 0

Hajtós és küzdelmes, igazi play-off meccset vívott egymással a MOL Liga elődöntőjének második játéknapján A Gab.Docler és az Érsekújvár – a csata végül a helyzeteikkel jobban sáfárkodó vendégek 3-2 arányú győzelmével ért véget; folytatás Újváron, szombaton.

A hasábjainkon is megénekelt tegnapi diadal után ma újra a győzelem reményében fogadta az Érsekújvár gárdáját az Acélbikák alakulata a jégcsarnokban. A play-off második összecsapásának tétje szintén óriási volt, hiszen egy esetleges diadallal csapatunk masszív vezetés birtokában várhatta volna az elődöntő sorozatának folytatását, míg a vendégek számára szinte létkérdés volt az egyenlítés.

Veszélyeztet az Érsekújvár Veszélyeztet az Érsekújvár

Az első harmad ennek megfelelő iramot és játékot hozott: mindkét együttes a védelemre koncentrált, és bár felváltva forogtak veszélyben a kapuk, az első periódus percei egyértelmű vendégfölényről tanúskodtak. A játékrész második felében feljött a DAB, igaz, az előnyökkel sajnos nem tudott élni csapatunk, sőt, Uram szólójánál Kalnins parádés védése kellett a gól nélküli döntetlen megtartásához.
A második felvonás már egyértelmű Acélbikák-fölényt hozott, egyre többször veszélyeztetett csapatunk, és a 30. percben Galanisz meglőtte a szezon egyik (ha nem) legszebb gólját – három húzás után a kapust is elfektette, majd Csikar-szögből vágta a hálóba a pakkot (1-0). A vezető találat sajnos az Érsekújvárnak fújt ébresztőt, elég volt egy védelmi megingás, és a kapu előtt üresen maradt Frolik nem hibázta el a gigászi ziccert, ráadásul egy megugrás után Uram is betalált – jószerével két helyzetből fordítottak a vendégek (1-2). Szívósan küzdött, de sajnos sok apró hibával játszott a DAB, ráadásul előnybe került az ellenfél, majd egy kapu előtti kavarodás során újra Uram eszmélt legelőbb, védhetetlenül lőtt a vas alá a 39. percben – az utolsó felvonásnak kétgólos hátrányból vágott együttesünk (1-3).

Nyomunk, nyomunk, de mindhiába Nyomunk, nyomunk, de mindhiába

A végjáték szintén nagy csatát, hajtós és sok-sok hibával, valamint szabálytalansággal tarkított küzdelmet hozott – a vendégek egyértelműen a taktikus védelemre és az abból indított (helyenként életveszélyes) kontrákra rendezkedtek be, míg a mieink igyekeztek folyamatosan nyomás alatt tartani az újvári kaput, sajnos továbbra is inkább kevesebb, mint több sikerrel. Az átok Galanisz újabb góljánál tört meg az 50. percben – 88-asunk mesterien lőtte ki a jobb alsót takarásból –, és bár az utolsó percekben szintén folyamatosan a DAB veszélyeztetett, az eredmény nem változott: 3-2 arányban az Érsekújvár győzött, az elődöntő négy győzelemig tartó párharcának állása 1-1; folytatás Érsekújváron szombaton, és nem kell nagy jóstehetség hozzá: pokoli nehéz lesz!