Labdarúgás: javuló játék – és győzelem

Öcaline • 2015. február 15. 18:41 • Sport 0 0

Bár még idő is, tennivaló is bőven van a tavaszi rajtig, újabb edzőmeccset játszott a DPASE együttese – immár itthon: csapatunk az Ajka gárdáját fogadta szombaton, és bár hullámzó játékkal rukkolt ki, végül 3-2 arányú győzelmet aratott. És a szezon potyagólját is láthatták a nézők.

Folytatta a felkészülési meccsek sorozatát a DPASE együttese: Dobos Barna alakulata az NBII-ben vitézkedő Ajka gárdáját fogadta szombaton – kisebb sérülés miatt nem húzott szerelést Nikházi Márk, viszont most először erősítette alakulatunkat Goran Marics. Az első említésre méltó momentum egy ajkai támadás végén kimaradt ziccer volt, és figyelmeztető, hogy a mieinknek is akadtak helyzetei, a vezető találatot is a vendégek szerezték a 20. percben. Ez szerencsére ébresztőt fújt a mieinknek is, Csehi meglódulása után a jól középre csavart játékszert Petneházi bombázta a bal sarokba (1-1). A második félidőben ritkán látható potyával szerzett vezetést csapatunk: egy szögletrúgás után a vendégek portása csapattársa – a dunaújvárosi nevelésű Sowunmi Thomas – fejére pattintotta, a labda az akaratlan fejes után védhetetlenül hullott a hálóba (2-1). Szinte azonnal tovább növelte előnyét a Dunaújváros – Godslove volt eredményes –, ám a félidő derekához érve újabb ajkai találat jelezte, lesz még dolga a védelem megerősítésével a mieink szakmai stábjának.
A folytatásban már nem esett több találat – pedig bőven akadt nagy ziccere az immár Goran Mariccsal megerősített hazai gárdának –, a vége 3-2 ide, idő is van még a tavaszi rajtig, és bár javul a játék, de  tennivaló is akad bőven, miközben a tervek szerint már csak egy felkészülési meccs vár a DPSE játékosaira. Aztán jöhet a Fradi.