Kézilabda: így is jár a taps, lányok!

Öcaline • 2015. február 14. 20:04 • Sport 0 0

Újabb vereséget szenvedett, ám ezúttal csak egyetlen gólocskával maradt alul a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a Rosztov Don ellenében az EHF Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Dunaújváros Sportcsarnokban ma este. 29-28 arányban nyert az orosz alakulat – és összesítésben tíz fával ment tovább a kupában –, de a mai meccsért nagy-nagy dicséret illeti csapatunkat.

Nem is mondunk mást: kilenc góllal bizonyult jobbnak Oroszországban a bajnoki cím legfőbb várományosaként elkönyvelt, válogatottak egész sorát felvonultató Rosztov Don együttese a hosszú évek óta most először újra a kupaporondra lépett DKKA ellen az EHF Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén. Ám Mátéfi Eszter alakulata egyfelől a bravúrban bízva, másrészt – minimális célkén megfogalmazva – a tisztes helytállás, és lehetőleg a győzelem reményében várta a ma esti visszavágót.

A meccs ezzel együtt nagyon nem úgy kezdődött, ahogy elterveztük: azonnal magához ragadta a kezdeményezést a Rosztov, s a 3. percben már két góllal vezetett az ellenfél (1-3). A mezőnyben még egyenrangú felek küzdöttek – a jóval robosztusabb orosz egységet gyors játékkal igyekezett sakkban tartani együttesünk, felemás sikerrel –, de állandósult az egy-két gólos vendégvezetés. Hiába lőtt szép gólt Triscsuk, majd Bulath is, a hőn áhított egyenlítés is meglett a félidő derekáig Ferling szép találatával, a folytatásban újra az oroszok léptek el minimális arányban (6-8). Nagyot küzdött, remekül tartotta magát a Kohász, és bár rendre a doni együttes vette át a vezetést, a 24. percben Bulath mesteri megoldásával büntetőből ugyan, de újra kiegyenlített a Mátéfi-alakulat (11-11). A félidő hajrájára is egállal fordultak a csapatok, ám a finálé a vendégeknek sikerült jobban – ha nem is meggyőző fölénnyel, de két gólos Rosztov-vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok (14-16).
A második felvonást azzal a tudattal kezdhette együttesünk, hogy a továbbjutás már nagy valószínűséggel elúszott, de a győzelem még meglehet az orosz bajnokaspiráns ellen – ezzel együtt két vendéggólt láthatott a közönség, majd újabb hosszú percek teltek el dunaújvárosi találat nélkül: a 41. minutumban újabb nagy vereség rémképe ötlött föl, öt góllal húzott el az orosz alakulat (15-20).

Még mindig nem volt vége azonban – Azari találataival újra megkezted a felzárkózást, majd egy gyors gólváltás nyomán előbb háromra közelítette meg az orosz egységet csapatunk, végül Takács Bianka két pazar góljával már csak egy lett a különbség az 50. percben (23-24). A végjáték fordulatos, kemény, nagy csatát hozott, igaz, többnyire a Rosztov vezetett két-három találattal. De a mieink helytállás terén csillagos ötösre vizsgáztak ma este: a vége előtt egy perccel még három volt a különbség, de Ferling és Ferenczy góljával újra minimálisra csökkent a Kohász hátránya – a végén 29-28 arányban győzött, tíz gólos különbséggel került a negyeddöntőbe a Rosztov, de ezért a produkcióért minden dicséretet megérdemelnek a dunaújvárosi lányok is!

Dunaújvárosi Kohász KA – Rosztov Don
28- 29
(14-16)

A DKKA gólszerzői: Ferling 6, Bulath 6, Takács B. 4, Azari 3, Triscsuk 3, Gera 2, Hosszu 2, Berta, Ferenczy.