Futsal: dicsőséges döntetlen Szombathelyen

Öcaline • 2015. január 26. 21:35 • Sport 0 7

Hajszál híján bravúrral zárta szombathelyi fellépését a Dunaferr DF Renalpin együttese a futsal bajnokság mai játéknapján: csapatunk kiváló játékkal lepte meg az esélyesebb Haladás gárdáját, és végül 4-4 arányú döntetlent harcolt ki – fontos bajnoki egységgel gyarapítva a pontok számát.

Még jó, hogy megelőlegeztem a bravúrt a Dunaferr DF Renalpin csapatának a mai meccsről zengetett előzetesben: a dunaújvárosi gárda a tabellán mindössze két pozícióval előrébb lévő, de tíz pontos különbséggel vezető Haladás otthonában lépett pástra ma este – de egy percig sem játszott alárendelt szerepet.
Sőt: a Hali-hívek őszinte döbbenetére Nagy Attila az 5., majd Fekete Róbert a 7. percben talált a hazai kapuba, a félidő derekára biztosnak tűnő előnyhöz juttatva a mieinket (0-2). Kapaszkodott, nyomott a hazai gárda, a fölény idővel góllá is érett – egy balszerencsés beleérés nyomán Ivacs lábáról pattant a mieink hálójába a játékszer –, ennek ellenére együttesünk 2-1 arányú vezetéssel zárta a pergő, a mezőnyben is nagy harcot hozó első felvonást.
A második játékrészben komoly erőket mozgósított a vendéglátó az egyenlítésért, a kísérletet a 25. minutumban koronázta siker, ám a mieink nem estek össze, sőt: Schrancz Balázs a 28. percben ismét Baranyai Pál legénységét juttatta előnyhöz, majd a 34. percben Szente szép találata után úgy tűnt, meg is lesz a Castellum.do hasábjain prognosztizált bombameglepetés (2-4). A Haladás azonban nem adta föl, Öreglaki második góljával megközelítette a mieinket, majd alig egy perccel a lefújás előtt ki is egyenlített a hazai alakulat.
A lefújásig nem változott az állás, 4-4 lett a vége, hajszál híján diadal – ezzel együtt a pontmentés is dicsőséges eredmény, amiért csak dicséret illeti a csapatot.
Hát tessék: szép volt, fiúk, így tovább!