Labdarúgás: tisztes helytállás – vereséggel

Öcaline • 2015. január 20. 18:21 • Sport 0 0

3-1 arányban kikapott az NK Maribor vendégeként a DPASE együttese a szlovéniai Lendván rendezett felkészülési meccsen ma délután. Csapatunkat egy erősebb együttes fogadta, a tisztes helytállás volt a cél – és ezt sikerült teljesíteni.

A szlovén határ menti Lendva pályáján adott randevút egymásnak az NK Maribor és a Dunaújváros PASE együttese a két csapat felkészülési találkozóján ma délután. Azt jól tudtuk, hogy a maribori gárda erős alakulat – jelenleg a szlovén élvonal második helyén tanyázik, a ZTE együttesét 4-0 arányban füstölte ki a BL csoportkörében is érdekelt ellenfél –, így a tisztes helytállás, valamint elsősorban a védelmi alakzat megszilárdítása volt a mai meccs célja és tétje a Dobos-alakulat számára. (Egy vicces momentumot azért megemlítünk, a szlovén csapat hivatalos honlapján még a Dunaújváros Futball Clubot, azaz a valahai DFC-t tüntetik föl ellenfélként.)

Keresd a hibát! :) Keresd a hibát! :)

A meccs első felvonása igazolta is az előzetes elvárásokat – jól tartotta magát a csapat, így hiába támadott többet a szlovén gárda, sokáig sikerült útját állni a rohamoknak. Elég volt azonban egy rövid pauza, és góllal, gólokkal büntetett a Maribor: a 32. percben Volas, majd öt minutummal később Bohar talált a dunaújvárosi kapuba, így alakítva ki a 2-0-s félidei eredményt.
A második felvonásban szintén a vendéglátó dominálta a játékot, ráadásul a gólgyártás is ott folytatódott, ahol a szünet előtt abbamaradt: Mendy a 49. percben tovább növelte a szlovén előnyt (3-0). Ekkor sem adta föl viszont Dobos Barna együttese, és a védekezés mellett egy-egy formás támadásra is futotta a DPASE erejéből. Ennek nyomán a 78. percben szépített is csapatunk – a betörő Csehit állították meg szabálytalanul a tizenhatoson belül, majd a jogos tizenegyest Papp Máté vágta Handanovics hálójába (3-1).
Az utolsó tíz perc kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, és bár az eredmény nem változott, a mutatott játék mindenképpen biztató – erősebb ellenfél előtt a felkészülés e szakaszában nem szégyen így meghajolni.