Labdarúgás: sima siker az első edzőmeccsen

Öcaline • 2015. január 19. 15:27 • Sport 0 0

6-1 arányú győzelemmel kezdte a felkészülési mérkőzések sorozatát a DPASE labdarúgó csapata a műfüves gyakorlópályán még szombaton. Az ellenfél a Bölcske együttese volt, a meccs az átmozgatás mellett elsősorban az új játékosok tesztelését szolgálta.

Tóth Tibor kezdte a gólgyártást a naptári év első focimeccsén – a DPASE alakulata a Bölcske gárdáját fogadta a stadion melletti műfüves gyakorlópályán szombaton délelőtt. A dunaújvárosi támadó már az 1. percben betalált, és hogy eloszlassa az összes kétséget, a 12. percben újrázott is (2-0). A folytatásban picit kényelmesebbre vette a figurát a Kohász, ennek nyomán a 33. percben szépített az alsóbb osztályban vitézkedő ellenfél. Igaz, nem sokáig tartott a bölcskei öröm, hiszen Godslove két percre rá újabb gólt lőtt, így alakítva ki a 3-1 arányú félidei eredményt.
A folytatás már minden szempontból a dunaújvárosiak fölényét hozta, annak ellenére, hogy teljes sort cserélt Jávorka András, a DPASE edzője. Az új alakulat is nagy lendülettel vetette megát játékba, és ez az eredmény alakulásán is megmutatkozott: a gólgyártást Böőr folytatta, majd a 81- percben Sóron Tibor szerezte a Dunaújváros ötödik találatát, míg a 6-1 arányú végeredményt Nikházi állította be, büntetőből.
A folytatás nehezebb lesz, holnap például már Mariborban meccsel a csapat – a teljes felkészülési menetrendet itt találjátok!