Futsal: meggyőző játék – szép győzelem

Öcaline • 2015. január 19. 20:17 • Sport 0 18

Egy apró megingást nem számítva végig kézben tartotta a meccset a Dunaferr DF Renalpin futsal csapata a bajnoki pontvadászat idei első összecsapásán: együttesünk az Újszeged gárdáját fogadta, s győzte le végül 10-4 arányban a sportcsarnokban ma este.

Néha a kötelező győzelmeket a legnehezebb behúzni, márpedig ma éppen ilyen találkozó várt a Dunaferr DF Renalpin együttesére a sportcsarnokban: az ellenfél az Újszeged TC alakulata volt, amely bár csak két pozícióval lejjebb várta a tabellán a mai mecset, de a mieink előnye így is tetemes, összesen kilenc bajnokis egység volt.
Esélyeshez méltó lendülettel vetett magát a küzdelembe a Dunaferr, és bár az első támadások még megtörtek a dél-alföldiek ellenállásán, Schrancz a 4. percben felavatta Vadász kapust – viszonylag korán vezetéshez juttatva csapatunkat (1-0).

Küzdelmes kezdet - masszív hazai fölény Küzdelmes kezdet - masszív hazai fölény

Ebből a pofonból még felállt a Szeged – a 7. percben némi meglepetésre ki is egyenlített az ellenfél –, de ezt követően magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a mieink, és a biturbó üzemmód végre gólok terén is megmutatkozott: másfél perc alatt három gólt lőve tudatosította csapatunk, hogy komolyan gondolta a győzelmi sanszot. A 12. percben meglőtte első gólját Safar Tony, még ki sem keveredett a gólörömből, Nagy Roland is betalált, hogy aztán Schrancz második gólja tegye teljessé a drukkerek örömét a 13. minutumban (4-1). A biztos vezetés után picit belealudt a meccsbe a vendéglátó, a szegediek több formás kontra után meg is rúgták a szépítő gólt – de a 4-2 arányú félidei eredmény ellenére sem tűnt úgy, hogy bármi esélye lenne az alföldi alakulatnak.

Jogos a pacsi - Safar Tony és Togoi is betalált! Jogos a pacsi - Safar Tony és Togoi is betalált!

A rövid üzemszünetet követően a folytatás már találatok terén is nagy hazai fölényt hozott: a 24 percben Czár lőtt szép gólt, és bár erre még válaszolt az ellenfél, ezt követően Togoi is góllal iratkozott a dunaújvárosi listára, majd Schrancz harmadik találatát Aradi fejelte meg egy szépségdíjas befejezéssel – ezzel lényegében a 33. percre el is dőlt minden kérdés (8-4). Az utolsó percekben is nyitva maradt a gólzsák szája – Szente és újból Schrancz volt eredményes –, és bár picit kozmetikázott az eredményen a Szeged, a fölényes dunaújvárosi győzelmet már nem fenyegette veszély.
10-4 lett a vége, soha szebb évnyitót, srácok!

Dunaferr DF Renalpin – Újszeged TC
10-4
(4-2)

A Dunaferr góllövői: Schrancz (4), Safar Tony, Nagy Roland, Czár, Togoi, Aradi, Szente.