Kézilabda: gólzáporos diadal Debrecenben

Öcaline • 2015. január 14. 19:58 • Sport 0 1

Nagy rohanás és remek lövőteljesítmények, a vége valóságos gólözön: sikerrel vette a bajnoki pontvadászat újabb akadályát is a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese – csapatunk 38-32 arányú diadalt aratott a Debrecen otthonában ma este. Bulath Anita királynő.

Még leírni is szép, esélyesként látogatott a Debrecen csarnokába a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia: együttesünk számára azért volt kiemelten fontos az újabb bajnoki pontok begyűjtése ma este, mert mindenki tudta, egy esetleges győzelemmel megerősíti pozícióját csapatunk a tabella dobogós fokán.
A tétnek megfelelő elszántsággal vetették magukat a küzdelembe Mátéfi Eszter csapatának tagjai – két Bulath-gólra még volt válasza a vendéglátóknak, de aztán egyértelműen a mieink percei következtek: lerohanásból is eredményes volt, ráadásul az ellenfél bizonytalankodásait is könyörtelenül használta ki a Kohász – a 7. percre hét góllal elhúzott csapatunk (2-9). A folytatás is a Dunaújváros szája íze szerint alakult: minden tekintetben a hazaiak fölé nőtt csapatunk, többször már a tíz gól sem tűnt elérhetetlen ábrándnak – sőt, a játékrész fináléjára Azari révén meg is lett a tíz közte! A félidei, 21-12 arányú vendégvezetés teljesen megérdemelt volt, az igazi kérdésnek ezt követően már csak az tűnt, kiütéssel győzi-e le a Lokit együttesünk.

A második félidőben ez az álláspont majdnem megbosszulta magát: szívósan ellenállt, megkezdte a felzárkózást is a hazai gárda, ám amikor látótávolságba került az ellenfél (28-32), újra ritmust váltott a dunaújvárosi együttes – a szenzációs formát mutató, összesen tizennégy találatig jutó Bulath Anita mellett a többiek is remek játékkal rukkoltak ki. A Kohász az utolsó percekben is képes volt növelni a csapásszámot, és végül 38-32 arányú diadalt aratott – teljesen megérdemelten.
Szép volt, csajok, jár a nagy-nagy gratuláció!

Debrecen – Dunaújvárosi Kohász KA
32-38
(12-21)

A Kohász gólszerzői: Bulath 14, Azari 7, Ferling 5, Vincze 4, Triscsuk 4, Takács D., Takács B., Gera, Khoulied.