Jégkorong: rávezetéses siker a Fradi ellen

Öcaline • 2015. január 14. 21:47 • Sport 0 0

A rendes játékidő nem, de még a hosszabbítás sem hozott sikert a DAB együttesének a MOL Liga sorozatában ma este: csapatunk a rájátszásért foggal-körömmel küzdő Ferencváros otthonában vendégszerepelt, és aratott végül a büntetőlövések után 2-1 arányú győzelmet.

A tabellán elfoglalt pozíció sima sikert ígért, de mindenki tudta/mondta, hogy nem lesz könnyű dolga a Ferencváros otthonában az Acélbikák alakulatának. Igaz ugyan, hogy csapatunk az élbolyt erősíti – és minden ligapontra égető szükség lesz a pozíciók elosztásánál –¬, ugyanakkor a pontéhség triplán igaz volt a vendéglátókra is. Ha a Sasok komoly gondolják, hogy ne pottyanjanak ki az alapszakasz végén, skalpot kell szedniük a tabella éllovasaitól is – ezzel az alapállással kezdődött a mai meccs a pesterzsébeti csarnokban.
Az első harmad első percei komoly DAB-fölényt hoztak, ráadásul a 6. perc elején Galanisz találatával a vezetést is megszerezte együttesünk egy emberelőnyös szituáció végén. A gól azonban fölpiszkálta a Fradit, Moravec góljával ki is egyenlített a vendéglátó a 11. minutumban (1-1).
A folytatás komoly mezőnymunkát hozott mindkét oldalon, a Ferencváros dicséretére legyen mondva, nagyon megharcolt a sikerért, míg a mieink esetében megint előjöttek a régi gondok – az egyszerű, hatékony játék helyett az egyéni megoldások erőltetése, valamint a legnagyobb helyzetek módszeres, már-már tervszerűnek tűnő kihagyása jellemezte játékunkat. A második és harmadik felvonás nem hozott gólt, rezzenéstelen maradt a háló a hosszabbításban is – az idegőrlő rávezetéspárbajt viszont újra a Dab.Docler együttese nyerte (naná, ismét Somogyi Balázs volt a meccsdöntő lövő), ezzel 2-1 arányú sikert aratott csapatunk.
Folytatás itthon pénteken, csodák csodájára ismét a Ferencváros lesz az ellenfél – de ott már illene a rendes játékidőben győzni, srácok!