A terror ellen: gyertyagyújtás – városunkban is

Öcaline • 2015. január 11. 14:11 • Közösség 0 0

10 újságíró, 3 rendőr és 4 foglyul ejtett túsz halt meg az elmúlt napok és egyben minden idők egyik legdurvább, legkegyetlenebb, legszörnyűbb európai terrorcselekmények következtében. Megemlékezés az áldozatokról a Városháza téren délután három órától – gyújts egy gyertyát az emlékükért!

Összeállításunk élesedése után hamarosan, 15 órakor kezdődik a szelíd, csendes, de annál szimbolikusabb esemény: az egész világot megrázó terrorcselekmények áldozataira emlékezhetnek egy-egy gyertya, mécses meggyújtásával egész délután és este városunk lakói a Városháza téren.  

Nemcsak francia polgártársainkat sokkolta, de minket is megrázott a becstelen támadássorozat: mint ismert, január 7-én, szerdán egy szerkesztőséget mészároltak le a terroristák; a Charlie Habdo munkatársai közül tíz embert kivégeztek. A két támadó a szerkesztőség tagjain túl két rendőrrel is végzett, majd elmenekültek a helyszínről. Később a szélsőséges testvérpár egy benzinkutat fosztott ki, végül egy kisvárosi komplexumban húzták meg magukat. 
Egy nap múlva, csütörtökön ugyanebből a radikális körből tűnt fel egy másik terrorista, ő egy rendőrnővel végzett. A férfi másnap, pénteken behatolt egy kóser élelmiszerboltba, ahol túszul ejtette az ott tartózkodókat – ott végül négyen haltak meg. 

A sorozatos terrorattakok elkövetőit végül a francia hatóságok, speciális rendőri alakulatok kerítették be - pénteken az egész világ élőben követte az eseményeket: a terrorakciókért felelős gyilkosokat egyszerre két különböző helyszínen vadászták le a rendőrök és a különleges erők. Bár a terroristák rendre elbuktak, azonban valószínűleg korántsem ért véget a terrortámadások sorozata.  A világ ma tiltakozik: Párizsban egymillió embert várnak a terrorizmus elleni demonstrációra, több nagyvárosban is lesznek megmozdulások – a békéért, a szabad véleménynyilvánításért, a kritika, ha tetszik, az éles kritika és a maró gúny jogáért.

A háromnapos terrorattakok áldozataira emlékeznek meg városunkban is – ki-ki egy-egy gyertyát, mécsest gyújthat a Városháza téren! 
Tiltakozz te is a gyász apró lángnyelveivel a terror pusztító tüze ellen! 

Update: élőben Párizsből és a világ több helyszínéről a 444.hu hasábjain!

 

Tóth Dávid - Öcaline 

 

 

 

 

Kommentek