Ridikül: sorozatnyitó szeánsz városunkban

Dávid • 2015. január 8. 17:24 • Közösség 0 9

Újrakezdés, változás, választás – ezzel a témával dobbant egy most formálódó közösségi kezdeményezés, értesült a Castellum.do. Az első szeánsz az MMK kávézójában lesz, pontosan egy hét múlva. 

"Akkor vagy igazán szabad, ha azt, amit vállaltál, meg tudod tenni, és a kudarcok, sérelmek után sem a gyűlölet, a harag uralkodik a szívedben, hanem az újrakezdés lelkülete, a szeretet és a jóság." – Böjte Csaba gondolatát választotta mottóul, s hamarosan debütál a Ridikül Szalon városunkban is – egészen pontosan a Munkásművelődési Központ kávézója ad otthont az új közösségi kezdeményezésnek.

A tervek szerint rendre izgalmas, érdekes, aktuális témát feszegetnek – először napra pontosan egy hét múlva, azaz január 15-én, csütörtökön este 18 órától. Az újrakezdés, változás, választás kulcsszavaira építő sorozat szervezői az alábbi gondolatokkal csalogatják az érdeklődőket:
"Léteznek közöttünk, akik nem hátrálnak meg, ha el kell hagyni a kitaposott ösvényt, akik csak néhány pillanatra állnak meg, egyet szusszanni a kudarc után, és újra kezdik életüket, akik nem félnek választani, és változtatni. Velük fogunk beszélgetni a Ridikül Szalon Dunaújváros első estéjén, az MMK Kávézóban." 

A helyben is útnak indított Ridikül Szalon a Magyar Televízió képernyőjén látható Ridikül női talk-show struktúráját követi – voltaképpen egy beszélgetős klub, az érdeklődök havonta egy alkalommal egy csésze forró kávé/tea mellett összeülnek, s beszélgetnek egy előre meghatározott témáról. Röviden: tapasztalat- és tudásmegosztás komfortos környezetben.  A beszélgetések irányvonalait a helyszínen az országos közösségi hálózat helyi leágazásának alapembere, Nyíri Andrea jelöli ki. 

A már fentebb taglalt debütáló témához és eseményhez vendégek is dukálnak: többek között beszélgetőpartner lesz az első ilyen közösségi forma megálmodója, a hálózat koordinátora, Platthy Ildikó. És egy helyi sikertörténet kulcsembere – nevezetesen Nagy Attila, az ISD Dunaferr üzemi mentőszolgálatának tagja, akinek nevéhez a városunkban tavaly nyár végén csúcsrajáratott újraélesztési rekord megszervezése kötődik. 

Részletek és folyamatosan bővülő tudnivalók az eseményről errefelé – a program nyitott, mindenkit szeretettel várnak! 

   

 

Kommentek